Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Raiffeisen Trophy

Koronavirus zastavil NHL. Vedení soutěže odložilo další utkání a prodloužilo vánoční pauzu

Vedení NHL a hráčské asociace NHLPA odložilo kvůli zhoršující se pandemické situaci s covidem-19 další utkání a přerušilo hokejovou ligu od středy do neděle. O dva dny tak prodloužilo vánoční pauzu. Řada klubů momentálně netrénuje ani nehraje kvůli rostoucímu počtu nakažených, nově bylo odloženo pět čtvrtečních duelů a počet odložených zápasů vyšplhal na devětačtyřicet.

Je nám líto, video expirovalo.
NHL odkládá další zápasy a prodlouží vánoční přestávku

V programu do vánoční přestávky tak zůstaly jen dnešní střetnutí Philadelphia - Washington a Vegas - Tampa Bay. Již v neděli představitelé NHL i NHLPA rozhodli o tom, že se zatím nebudou hrát vzájemné souboje kanadských a amerických klubů.

V nejbližších dnech by také měli oznámit, zda budou hokejisté z NHL startovat na únorových olympijských hrách v Pekingu.

Hrozbu neúčasti hráčů NHL na olympiádě rozebíral Hokej fokus podcast:

Všech 32 klubů bude mít volno od středy do neděle, kdy mohou znovu trénovat, testovat se nebo cestovat na zápasy. O den později by se měl soutěžní program znovu rozběhnout. Už nyní netrénuje deset týmů. Ke Coloradu, Floridě, Nashvillu, Bostonu, Detroitu, Torontu, Columbusu a Montrealu se přidaly i Edmonton a Ottawa.

Podle AP je na takzvaném covidovém seznamu v současnosti asi patnáct procent z více než 700 hráčů NHL. Více než čtyři desítky zápasů byly odloženy za poslední dva týdny, kdy se rozšířila v Severní Americe varianta koronaviru omikron.

Olympijské hry v Pekingu se uskuteční od 4. do 20. února. Hokejisté z NHL se mají pod pěti kruhy představit po osmi letech, naposledy hráli v Soči 2014. Oficiálně mohou účast v Číně zrušit bez sankcí do 10. ledna, komisionář NHL Gary Bettman ale již několikrát připustil, že konečný verdikt může padnout i později.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články