Následuje
SP Rakousko

Kořenář zářil na kempu a vysloužil si smlouvu v San Jose

Praha – Nečekanou, ale o to radostnější zprávu obdržel hokejový brankář Josef Kořenář. Devatenáctiletý talent totiž uspěl na kempu San Jose Sharks a podepsal tříletý nováčkovský kontrakt. Loňskou sezonu strávil v týmu Lincoln Stars, hrajícím americkou juniorskou ligu USHL. 

Josef Kořenář
zdroj: facebook Josefa Kořenáře

"Je to velké překvapení a obrovská pocta. Poté, co jsem nebyl draftován, jsem v něco takového ani nedoufal. Můj agent Robert Spálenka mi ale zajistil možnost účastnit se kempu San Jose a tam si vše fantasticky sedlo," uvedl Kořenář, jenž byl v loňském roce jedničkou české reprezentace na mistrovství světa hráčů do 18 let v Grand Forks.

Odchovanec Jihlavy podle svých slov uspěl i proto, že měl 'čistou hlavu'. "Soustředil jsem se jen na hokej. Když jsem přišel na úvodní pohovor za trenéry, byli překvapeni, že nejsem nervózní. Ale nebylo proč. Užil jsem si každou minutu, každou chvíli na ledě i mimo něj. A na konci přišla nečekaná odměna. Je to neskutečná motivace do další práce," konstatoval.

Talentovaný gólman odešel před rokem z Jihlavy do USA a zámořskou zkušenost si pochvaluje. "Měsíce v Americe mi daly strašně moc. Překonal jsem počáteční problémy s jazykem, aklimatizací i rozdílem v přípravě. Naučil jsem se starat sám o sebe a naštěstí se mi dařilo také po hokejové stránce. Juniorská USHL je super soutěž," řekl Kořenář, který za Lincoln odchytal 32 zápasů.

Momentálně je doma a už o víkendu absolvuje soustředění juniorské reprezentace pod vedením nového kouče Filipa Pešána. "Jedno jsme měli už na začátku června a bylo to skvělé. Takže se těším na trenéra i spoluhráče. A pak již začne příprava na další sezonu. Je zde i varianta, že bych ji po dohodě s vedením San Jose odchytal v Čechách," pokračoval.

Hráčovy kvality a přístup ocenil i jeho agent Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. "Pepa je velmi cílevědomý hokejista, který má správně nastavené priority. Po draftu byl trošku zklamaný, ale k výzvě v podobě nováčkovského kempu San Jose se postavil výborně. Je stále pouze na začátku svého snu o startech v NHL, ale nováčkovský kontrakt je potvrzením správné cesty," prohlásil Spálenka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy