Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kontumace: Třinec přišel o výhru nad Plzní

Praha – Vedení hokejové extraligy kontumovalo výsledek (3:0) pátečního utkání 35. kola mezi Třincem a Plzní na 0:5 ve prospěch Západočechů. Důvodem je neoprávněný start domácího hráče Filipa Pavlíka, neboť devatenáctiletý obránce nastoupil, aniž měl zaregistrovanou hráčskou smlouvu.

Třinec - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Obhájce mistrovského titulu Třinec sice vyhrál na ledě tříbrankovým rozdílem, ale protože do utkání zasáhl Pavlík, o tříbodový zisk Oceláři dodatečně přišli. Pavlík sice jakožto hráč juniorského věku mohl podle herního řádu české nejvyšší soutěže nastoupit k jednomu soutěžnímu utkání bez zaregistrované smlouvy, k tomu však došlo již v utkání druhého kola proti Kometě Brno (1:3).

Chyba systému?

"Jsme nepříjemně překvapeni. Chyba je nejspíš v systému. Po loňských nejasnostech s registracemi hráčů nám bylo řečeno, že se bude využívat nový software, který něčemu podobnému zabrání. Neměl by tak pustit na soupisku hráče, který nemá v pořádku všechny papíry," uvedl viceprezident Ocelářů Jan Czudek pro hokej.cz.

Podle asistenta ředitele APK Antonína Vansy ale registrační systém, který extraliga od této sezony nově používá, kontroluje pouze skutečnost, zda hráč nastupuje za správný klub, tedy jestli je v něm zaregistrovaný. "Nekontroluje, zda má hráč v klubu platnou smlouvu. Stejně tak například nekontroluje, zda má hráč dva vyšší tresty, a tudíž zastavenou činnost," řekl Vansa.

Zástupce slezského klubu se ale zodpovědnosti za pochybení nezříká. "Chyba je samozřejmě i na naší straně, měli jsme si to lépe ohlídat. Jsme připraveni za naši chybu nést odpovídající následky, zároveň jsme však zklamáni z toho, že k něčemu podobnému vůbec došlo. Předpokládali jsme, že software podobné případy dokáže ohlídat," uvedl Czudek.

Marian Jelínek, trenér Plzně:

"Z těch dalších dnešních tří získaných bodů díky kontumaci nemám radost. Třinec byl totiž lepší a v tom utkání jsme zaslouženě prohráli."

Plzeň poskočila na druhé místo

I přes kontumaci se všem hráčům do individuálních statistik započítávají výkony, kterých dosáhli na ledě. Plzeň díky kontumační výhře poskočila v tabulce ze čtvrtého místa na druhé před Pardubice a České Budějovice. Ztrácí čtyři body na vedoucí Spartu, kterou dnes porazila 5:2. Třinec zůstal na sedmé příčce.

Stejný způsobem byla za start hráče bez platné smlouvy potrestaná v minulé sezoně Plzeň, která nasadila v 9. kole v Kladně do druhého utkání bez smlouvy útočníka Petra Sýkoru. Porážka Západočechů 3:4 po samostatných nájezdech se změnila v kontumační prohru 0:5. Od této sezony mohou už k jednomu zápasu bez kontaktu nastoupit jen junioři.

Je nám líto, video expirovalo.
Slavia zahájila zimní přípravu
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy