Následuje
MS 2020 Německo

Končit nemám v plánu, řekl Jágr a nevyloučil ani návrat do NHL

Ani v šestačtyřiceti letech a po nevydařené sezoně komplikované zraněními, nemyslí Jaromír Jágr na konec kariéry. Dokonce nevyloučil ani myšlenky na návrat do NHL. Zatím stále marodící česká hokejová legenda to řekla pro deník The New York Times s tím, že budoucnost začne řešit, až se vyléčí.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Pozvolna sám trénuju. Nemám v plánu končit. Vždycky můžu hrát tady v Kladně. Teď se chci dát zdravotně do pořádku a pak uvidíme, na co budu stačit," řekl Jágr v rozhovoru s novinářem Talem Pinchevským, který se objevil v nedávno vydaném dokumentu Pásky z Nagana, mapujícím cestu českých hokejistů za olympijským zlatem.  

"Byl bych šťastnější, kdybych hrál v NHL, ale na druhou stranu je Kladno přesně tím místem, kde chci být. Naskytla se mi příležitost a z nějakého důvodu jsem nehrál nejlépe a zranil se," dodal dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru.  

Jágr počátkem října podepsal roční smlouvu s Calgary a ve 22 zápasech za Flames nasbíral sedm bodů za gól a šest přihrávek. Pětinásobného držitele Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče ligy srážely v průběhu sezony problémy s třísly a kolenem. V NHL naposledy nastoupil 31. prosince a 14. ledna ho Flames zařadili na marodku zpětně k datu jeho posledního utkání. Na konci ledna kanadský klub umístil Jágra na seznam volných hráčů, odkud si ho žádný z třiceti týmů nevybral.   

 Po návratu do Kladna si Jágr v pátém utkání za Rytíře po hitu soupeře po nárazu na mantinel obnovil zranění kolena a v play-off první ligy naskakoval na led pouze na pár vteřin, aby si připsal potřebný počet startů pro účast v baráži. Před jejím startem ale prohlásil, že jeho šance na zapojení do bojů o extraligu je minimální, byť ji úplně nevyloučil.  

Kladnu tak alespoň pomáhá ze střídačky. "Někteří hráči se Jágrova příchodu báli, protože je to obrovská legenda a zároveň majitel klubu. Po týdnu nebo dvou ale poznali, že je stejný jako oni a že je zábavný a snaží se jim pomoci," komentoval situaci tiskový mluvčí kladenských Rytířů Vít Heral.  

Jágrovi navíc doma vyhovuje i rozměr kladenského kluziště, které před čtyřmi lety nechal zúžit na zámořské parametry. "Podle mě jsme jediní v zemi. Tak trochu hrajeme stylem NHL. Udělal jsem to i kvůli sobě, abych mohl hrát o něco déle. Je to můj tým, tak jsem to musel udělat. Je to lepší i pro fanoušky, vidí víc šancí a všechno je rychlejší, víc se napadá. Je to akčnější," prohlásil Jágr.  

Dvojnásobný mistr světa odehrál v NHL v dresech devíti týmů 1733 zápasů v základní části, v nichž nasbíral 1921 bodů za 766 branek a 1155 nahrávek. Nikdo navíc nenastřílel víc vítězných gólů (135) než on.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy