Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zprávy z Tokia

Kometu znovu povede majitel Zábranský. Není to dočasné řešení, přislíbil

Na lavičku hokejistů Komety Brno se vrací Libor Zábranský. A to nikoli dočasně. Majitel klubu nahradil Petra Fialu, jenž odstoupil po nedělní vysoké porážce 2:7 s Karlovými Vary. Asistenty zůstávají Kamil Pokorný a Jiří Horáček, který dosud působil na pozici videokouče. V novém složení povede realizační tým Kometu už v úterní extraligové dohrávce v Třinci.

Libor Zábranský
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

"Je to reakce na odstoupení pana Fialy, který po nedělním zápase rezignoval. Jiné řešení se v tuto chvíli pro Kometu nenabízelo. Věřím, že společně s asistenty dokážeme klukům pomoct a že se zase vrátíme na vítěznou vlnu," uvedl Zábranský.

Zábranský přislíbil, že na střídačce zůstane ještě příští sezonu. "Pokud se nic vážného nestane, tak tohle není dočasné řešení. Na příští sezonu nebudu hledat hlavního trenéra a zůstanu na této pozici."

Zábranský, který za týden oslaví 46. narozeniny, předtím vedl Kometu od února 2016, kdy mužstvo převzal po Aloisi Hadamczikovi.

Je nám líto, video expirovalo.
Zábranský se vrací k trénování Komety

V následujících dvou sezonách dovedl brněnský celek ke dvěma titulům, letos na jaře se po vyřazení v semifinále s Libercem vrátil na pozici generálního manažera a jako svého nástupce si v létě vybral Petra Fialu. V extralize Zábranský odkoučoval 242 utkání.

Fiala vedl Kometu v 19 zápasech, z nichž devět vyhrál, a získal 33 bodů. Po čtvrtině základní části Brno dokonce vedlo extraligu, po sérii pěti porážek se ale propadlo na současné sedmé místo.

"Tým potřebuje nový impuls, tak bude lepší, aby to vedl někdo jiný a Kometa nespadla tam, kam nepatří," řekl Fiala. Jeho odchod byl třetí trenérskou změnou na extraligové scéně v této sezoně. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy