Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Veslování

Kometu čekají po nevydařené sezoně velké změny. Zábranský chce omladit kádr

Brno – Místo útoku na vytoužený titul přišel pád, po kterém dojde v brněnské Kometě k značným změnám. Majitel klubu Libor Zábranský oznámil, že po nevydařené sezoně, jež pro tým z jihomoravské metropole skončila už v předkole play-off, chce snížit věkový průměr týmu a dát větší příležitost odchovancům z řad mládežnických reprezentantů.

Zleva vedoucí týmu Komety Ota Železný, majitel klubu Libor Zábranský a asistent brněnského trenéra Kamil Pokorný
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Po zisku stříbrných a bronzových medailí v předchozích dvou ročnících měli Brňané letos útočit na triumf. Místo toho se až na poslední chvíli vyhnuli skupině o udržení a hned v předkole play-off jejich cesta skončila vyřazením po čtyřech zápasech s Chomutovem.

Do krize Kometa upadla v závěru základní části extraligy po zápasech pod otevřeným nebem. "Byli jsme na tom špatně. Zkrátka katastrofa, která byla zralá na baráž," uvedl v hodnocení sezony majitel Komety Libor Zábranský.

Po sérii nezdarů skončil u týmu trenér Alois Hadamczik a právě Zábranský se přemístil do role hlavního kouče. I když papírově tuto roli plnil Kamil Pokorný. Na trenérské lavičce působil Zábranský více než měsíc a za tu dobu si udělal úsudek o hráčích a jejich kvalitách.

"Pro některé je bohužel negativní. Tým projde změnami a omlazením. Má to několik důvodů. Mezi hlavní patří i to, že máme v reprezentaci mnoho mladých kvalitních hokejistů, které dva hlavní trenéři po sobě ignorovali," konstatoval Zábranský a jmenoval útočníky Adama Rašku a Petra Mrázka. "Oba měli výborné statistiky v juniorce a ti, co byli v bodování za nimi, jsou již zabudováni v jiných extraligových týmech," doplnil.

"Vytyčili jsme si koncepci, kterou se chceme ubírat. Kometa je dnes už tak daleko, že bychom měli nechat hrát mladé. Nemůžeme si dovolit vychovávat hráče a nedávat jim prostor v extraligovém týmu," řekl Zábranský a upozornil, že v Kometě zatím až na Jana Hrušku vlastní odchovanci nehráli.

"Netýká se to jen hráčů, ale i trenérů. Za tu dobu, co hrajeme extraligu, jsme nakupovali hráče a trenéry odjinud. Neříkám, že dojde k totálnímu překopání kádru a budou hrát jen mladí, ale změny nastat musí," uvedl majitel brněnského klubu.

Otázku obsazení trenérského postu zatím Zábranský nezodpověděl, protože vedle něj o tom rozhoduje také představenstvo a dozorčí rada klubu.

Zábranský v Kometě působí dvanáct sezon a právě ta letošní pro něj byla jednou z nejnáročnějších. "Nesla se v duchu krizových situací. Velmi náročné bylo chystání Hokejových her (pod širým nebem). Následně přišel totální sešup a sportovní devalvace, kterou jsme předváděli. To prostě nepatřilo do extraligy. Přece nebylo možné, aby tým, který jsme skládali a věřili mu, takto padal dolů," hodnotil Zábranský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy