Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kometě fandilo v Praze víc jejich fanoušků než v Rondu

Praha - Více fanoušků, než kolik jich chodí do Ronda, přijelo podpořit hokejisty Komety Brno do pražské O2 areny. Kapacita vysočanské arény je totiž výrazně vyšší než kapacita rekonstruované haly v Brně, a tak se na výlet do hlavního města mohlo vydat více diváků přejících modro-bílým barvám. Zápas 26. kola se dočkal nejvyšší návštěvy sezony - 12.251 diváků, čímž padl dosavadní pardubický rekord (9865 diváků proti Vítkovicím). V hledišti slávistické arény sledovalo zápas odhadem 8500 příznivců Komety.

Ačkoli po většinu zápasu vytvářeli Brňané výbornou kulisu, měli na svém kontě i několik kaněk. Úvodní buly bylo vhozeno o deset minut později oproti plánu. Přesně tak dlouho totiž trvalo odklízení konfet, kterými fanoušci hostů zasypali led. "No, tak budou holt pozdějc doma. Nedá se s tím nic dělat," glosoval zpoždění slávistický kapitán Petr Kadlec. "Tak si zaházeli. Mně osobně tohle nevadí. Ani jsem to moc nevnímal," pousmál se.

Fanoušci Brna vytvořili během zápasu atmosféru podobnou té v Rondu. Sám klub na svých webových stránkách psal o zápase se Slavií jako o "šestém domácím zápase v řadě". Slávistický kotel se v záplavě modrobílých šál ztrácel, a když je komentátor zápasu na konci místo fanoušků Komety vyzval, aby zůstali ve svém sektoru, než hosté opustí arénu, jen potvrdil, kdo byl v úterý v O2 areně více doma.

Je nám líto, video expirovalo.
Utkání Slavia - Brno

"Konkrétní pokřiky ani moc nevnímáte," popisoval útočník Slavie Tomáš Pospíšil, jak se jako bývalý hráč Komety cítil v dresu Slavie na ledě. "Je jedno, jestli má většinu fanoušků soupeř. Hlavně, že je plná hala. Možná jim fanoušci trochu pomohli do tlaku, ale to vyrovnání Brna v závěru byla čistě jen naše chyba," řekl Pospíšil.

Fanoušky Brna ještě před zápasem naštvalo slávistické vedení, které na zápas výrazně zdražilo lístky. "Jezdím na každé venkovní utkání a tohle jsem ještě nezažil. Přijde mi to sprostý," nebral si servítky jeden z nich. Závěr zápasu poznamenal incident v brněnském sektoru, kde někdo zapálil dýmovnici, a také několik potyček mezi domácími a hostujícími fanoušky.

Utkání Slavia - Brno
zdroj: ČTK autor: Zbyněk Stanislav
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy