Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Uzávěrka dne

Kometa už má plány nového stadionu za Lužánkami

Brno - Vedení hokejové Komety Brno má konkrétní plány nového hokejového stadionu za Lužánkami. Hala pro 12 tisíc diváků by mohla stát už za tři roky. Financování stavby je podle informací MfD schopná zajistit Kometa společně s významným partnerem klubu, kterým je finanční společnost DRFG, převážně ze soukromých peněz.

Zimní stadion v Brně
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

"Je načase, aby Kometa byla tahounem ve snaze postavit hokejový stadion. Nechceme vytvořit projekt, který hodíme jako balvan na město, po němž budeme chtít, aby vytáhlo peníze ze svého rozpočtu," řekl MfD šéf klubu Libor Zábranský. Přesnou částku zatím investoři nechtějí uvést, protože se ještě bude měnit. Mělo by se jednat řádově o stamiliony korun.

Analytici DRFG nyní kombinují více typů financování, jak stavbu postavit za soukromé peníze. Podílet se mohou i fanoušci. "Kromě toho, že přispějí částí z tisícikorunového vstupného na lednové Hokejové hry, bychom chtěli lidi vtáhnout do hry nezávaznou registrací permanentek. Dáme jim možnost jasně říci, jaký zájem o místa mají," uvedl Zábranský, který už s šéfem finanční skupiny DRFG Davidem Rusňákem předložil projekt magistrátu.

Město musí propůjčit své pozemky, na kterých má stavba stát. Podle investičního náměstka brněnského primátora Richarda Mrázka nyní vedení radnice čeká na podrobnosti financování stavby a návrhy, jak by se město mělo na projektu podílet. Po výstavbě hokejového stadionu by měla stávající hala Rondo sloužit nastálo míčovým sportům.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články