Následuje
Speciál

Kometa se trápila, výhru nad Pardubicemi trefil až v prodloužení Mueller

Hokejisté Brna s obtížemi zvládli souboj s posledními Pardubicemi a po výhře 2:1 v prodloužení zvýšili na šestém místě náskok na Mladou Boleslav na tři body. Utkání, ve kterém domácí nevyužili obrovské množství šancí, rozhodl až ve 3. minutě nastaveného času nejlepší střelec extraligy Peter Mueller. Dynamo nenavázalo na výhru nad Spartou, přesto alespoň podruhé za sebou bodovalo.

Utkání Brno - Pardubice
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Kometa od prvních minut svého soupeře pořádně zmáčkla a nedala mu prakticky v celé první třetině vydechnout.

Lépe kombinovala, rychleji přecházela přes střední pásmo do útočné třetiny, ale za svoji aktivitu byla do první pauzy odměněna jen jedním gólem.

"Bylo pro nás důležité, že jsme přečkali tento nápor," řekl strážce pardubické branky Ondřej Kacetl.

"Kdyby to bylo po první třetině 4:0, tak by se nikdo nemohl divit," prohlásil střelec vedoucí branky Jakub Orsava.

"Jenže jsme ty góly nedali, tak jsme z toho později udělali takové drama, jaké bylo," konstatoval.

Pardubičtí, kteří přijeli do Brna vlakem a do haly dorazil celý tým pěšky patnáctiminutovou procházkou z nádraží, měli první šanci v úvodu po chybě Bartejse, ale Machala nezamířil přesně.

Skóre otevřeli domácí ve vlastním oslabení, když puk vybojoval Erat a zkušeně vybídl k jednoduchému doražení v přečíslení Orsavu.

Kometa pak svého soka ještě více sevřela, ale v závěru při druhé přesilovce Dynama mohlo být vyrovnáno - Marosz však netrefil prázdnou branku.

Sestřih a ohlasy utkání Brno - Pardubice

Tlak Brna neustával ani po první přestávce. Na Kacetla se valil útok za útokem a šance za šancí.

Jen Orsava měl během jednoho střídání na hokejce dvakrát zvýšení náskoku, ale ani jednou nedal. A jak to v takových případech bývá, přišel trest.

Pardubice se v závěru druhého dějství vymanily z brněnského sevření, nevyužily sice přesilovku, ale po ní chytrou kombinací vyšachovaly brněnskou obranu tak, že Petr Sýkora mohl puk pohodlně zasunout za Čiliakova záda.

"Od této chvíle jsme možná měli i více sil, kluci podali do konce zápasu výborný výkon. Naše hra dozadu se strašně zlepšila," komentoval povedenou pasáž Kacetl.

Nečekané vyrovnání přineslo na brněnské hokejky nervozitu, která se projevovala ve třetí části.

Nápor Komety byl rozmělněn ještě pečlivější obranou Pardubic, a tak se duel odvíjel čekáním buď na chybu v defenzivě, nebo na střelecké procitnutí některého hráče mistrovského celku.

To nepřišlo ani při dvou brněnských přesilovkách a Pardubičtí vycítili šanci na další nečekané body po skalpu Sparty.

Ještě více uzavřeli vlastní obranné pásmo a v přesilovce dokonce byli blízko tříbodovému vítězství. "Byli jsme víc nebezpeční, škoda, že to tam nepadlo," dodal Kacetl.

Utkání ale došlo do prodloužení, v němž ujel pardubické obraně nejlepší střelec ligy Mueller a zajistil tak svému týmu alespoň druhý bod navíc.

Kometa Brno - Dynamo Pardubice 2:1 v prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Orsava (M. Erat), 63. Mueller (O. Němec) - 35. P. Sýkora (J. Mikuš, Ihnacak). Rozhodčí: Mrkva, M. Sýkora - Bryška, Pešek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Mikyska - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, Orsava - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Kusko, Süss. Trenéři: L. Zábranský, Pokorný, Oslizlo a Horáček.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Cardwell, J. Zdráhal, Porseland - Hovorka, Bubela, Dušek - P. Sýkora, Ihnačák, Marosz - Horký, Mandát, Machala - Poulíček, Kloz, Machač. Trenéři: Lubina a Čáslava.

Kamil Pokorný (Brno): "V první třetině jsme dominovali a hráli jsme, co jsme si řekli a co jsme chtěli. Byli jsme plní energie, dobře jsme kombinovali, ale bohužel nás provází to, že nedokážeme z tlaku odskočit soupeři na vyšší brankový rozdíl. Tím by se naše hra zklidnila a mohli bychom hrát v pohodě. Po naší chybě soupeř vyrovnal, vývoj se srovnal, nám začaly odskakovat puky. Kdyby daly Pardubice v závěru gól, bylo by to hodně kruté, ale jsme rádi, že jsme to v prodloužení strhli na svoji stranu. Soutěž je strašně vyrovnaná a tyhle dva body pro nás mají cenu."

Ladislav Lubina (Pardubice): "Odehráli jsme tragickou první třetinu, jediným jejím pozitivem bylo to, že jsme na vhazování vyhráli 12:5. Byli jsme pod neustálým tlakem Komety a bylo štěstí, že domácí vedli jen o gól. Po přestávce jsme se trošku zvedli, slušně jsme zahráli přesilovky a podařilo se nám srovnat. Paradoxně jsme v závěru utkání sahali po třech bodech, ale nedosáhli. V prodloužení se hra přelévala ze strany na stranu, my jsme šanci nedali a inkasovali, takže gratuluji k výhře Kometě."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy