Volejbalový magazín

Kometa porazila Spartu 1:0 a ukončila sérii domácích proher

Brno - Kometa Brno porazila v 45. kole hokejové extraligy po tuhém boji Spartu 1:0. Tímto vítězstvím ukončili Moravané nelichotivou sérii, v níž v posledních šesti zápasech v domácí hale Rondo nezískali ani bod. O výsledku rozhodl těsně před druhou přestávkou gól Radka Procházky, který po akci Mojžíše s Hubáčkem naznačil střelu, objel branku a kotouč u druhé tyčky zasunul do sítě. Sparta v závěru bojovala spíše sama se sebou, po vyloučení brněnského obránce Mojžíše neúspěšně zkusila power play, ale v nervózní poslední minutě už domácí hubenou výhru uhájili. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Přestože hokejisté Třince kapitulovali proti Zlínu hned z první akce, soupeře z elitní extraligové čtyřky nakonec doma rozdrtili 7:1 a uštědřili mu nejtěžší prohru sezony. Oceláři otočili zápas ještě v první třetině, dva góly a přihrávku si připsal Polák. Vedoucí tým soutěže uhrál z posledních sedmi zápasů 19 bodů a má nakročeno k Prezidentskému poháru pro vítěze dlouhodobé části. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Karlových Varů s novým hlavním trenérem Václavem Baďoučkem, který nahradil Antonína Stavjaňu, zvítězili na ledě Kladna 4:0 a drží své postavení v desítce pro play-off. Dva góly vítězů vstřelil Tomáš Klíma, gólman Lukáš Mensator oslavil svůj návrat do branky po nemoci třetím čistým kontem v sezoně. Třinácté Kladno vyšlo naprázdno v pátém utkání za sebou a před Mladou Boleslaví už má jen pětibodový náskok. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Hokejisté Slavie porazili Liberec 2:1 v prodloužení a dál bojují o umístění v elitní šestce, znamenající přímý postup do čtvrtfinále play off. Liberec ovládl úvod zápasu, již v druhé minutě se otevřel skóre Bartovič. V 38. minutě ale domácí vyrovnali, když Vondrka potrestal Nedvědovo vyloučení. Vyrovnané utkání se muselo rozhodovat v prodloužení, těsně před jeho koncem se prosadil po rychlém protiútoku Jelínek a zajistil domácím dva body. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Pardubic zdolali České Budějovice 1:0 a upevnili si páté místo v tabulce. Úřadující mistr se přiblížil čtvrtému Zlínu na tři body a unikl na čtyřbodový rozdíl právě šestému Mountfieldu i sedmé Slavii. Jedinou branku vstřelil už v páté minutě Branislav Mezei, gólman Martin Růžička udržel potřetí v sezoně čisté konto. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči poslední Mladé Boleslavi zvítězili nad Litvínovem 3:2 po samostatných nájezdech a snížili svou ztrátu na třinácté Kladno na pět bodů. V rozstřelu rozhodl David Vrbata. Severočeši poprvé prohráli pod vedením nového trenéra Vladimíra Kýhose a jsou jedenáctí o skóre za desátou Plzní. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy