Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Kluci makali, baví mě to, říká Růžička po obnovené premiéře

Děčín - Vítězně začal trenér Vladimír Růžička své třetí angažmá v roli hlavního kouče české hokejové reprezentace. Nástupce Aloise Hadamczika na úvod přípravy před mistrovstvím světa v Minsku s kádrem plným hráčů bez větších zkušeností v národním týmu zdolal Dánsko 4:0. Padesátiletý kouč mistrů světa z let 2005 a 2010 si návrat užívá a práce ho podle jeho slov hodně baví.

Vladimír Růžička
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

"Zase jsem se vrátil o čtyři roky zpátky," uvedl Růžička, jenž po triumfu na šampionátu v Německu v reprezentaci skončil a věnoval se Slavii. "Je to obrovská zodpovědnost, to může posoudit jen ten, kdo tam stojí, ale baví mě to. Jdeme do toho s tím, že s tím týmem chceme něco udělat."

Byl rád, že začal vítězně, i když jde jen o přípravu. "Každý by si řekl: neporazili jsme Dány. Ale my jdeme zápas od zápasu. Nechci nic přeceňovat, nic podceňovat. Chceme, abychom s týmem každý zápas pracovali. Líbilo se mi, že kluci hráli s nadšením a obrovským nasazením. Začali jsme hrát a v šesté minutě dával doktor dohromady tři hráče s krvavým zraněním. Makali," uvedl Růžička.

Dojem z utkání s Dány nedokázal přesně popsat. "Máme plno nových hráčů a nevím, jak je Dánsko silné, ale pro nás je důležité, v jakém duchu jsme zápas hráli. Od druhé třetiny hokej vypadal docela dobře. Je dobře, že jsme dali góly, i když jsme jich mohli dát víc. Vypadalo to, že si hráči vyhoví. Výborně hrála obrana a výborně chytal gólman. Vpředu nahrávky taky dobré," hodnotil zápas Růžička.

První třetina ale nebyla podle představ. "Dělali jsme poměrně dost chyb a byla tam ještě nervozita. Někteří kluci dlouho nehráli. Hodně jsme faulovali a hráli oslabení, i když jsme je zvládli dobře. Když to prošlo, tak to tam vyčapal Jakub Kovář. Ve druhé třetině jsme dali góly a Dánové pak byli jak opaření. Cpali jsme se hodně do brány. Kluky musím pochválit, makali, hodně mě někteří překvapili."

Růžička "zrušil" trest Dánům

Na ledě se přestavilo devět nováčků a další méně zkušení reprezentanti. Jen čtveřice hráčů už překročila desítku startů v národním týmu. "Snažili jsme se na střídačce povzbuzovat. Ti kluci strašně chtějí a musíme je uklidnit," podotkl Růžička.

Spolupráce s asistenty Ondřejem Weissmannem a Jaroslavem Špačkem klape podle jeho přestav. "Ondru znám a Jardu taky, na střídačce je to super. Byli jsme tam pro hráče, abychom si na sebe trošku zvykli. Kluci hráli výborně, nebylo nutné běhat," usmíval se Růžička, který bývá jinak při koučování emotivní. "Uvidíme za pár dní na mistrovství světa, teď je to příprava. Rozhodčí to tady trošku prožívali," usmíval se Růžička.

Sudí Jan Hribik s Pavlem Hodkem do druhé třetiny potrestali Dány vyloučením na dvě minuty za pozdní příchod na led, ale Růžička se přimluvil za zrušení trestu. "Řekli jsme, ať to zruší. Na mistrovství světa by to bylo jiné. Kdyby to byli cizí rozhodčí... Nevím, jestli bych jim to dokázal vysvětlit," smál se Růžička. 

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Česko - Dánsko
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy