Následuje
SP Lotyšsko

Klobouk dolů, ocenil Kočí svého soka v bitce Šticha

Praha – Dvaatřicet zápasů musel obránce pražské Sparty David Kočí "čekat" v extralize na to, až absolvuje první vážnější pěstní souboj. A v zápase proti Liberci se hráč, který má za sebou desítky bitek v zámořských soutěžích, popral hned dvakrát. V obou případech s Davidem Štichem. "Na férovku jsem se ho zeptal, zda si to nechce rozdat. A on souhlasil," popsal Kočí.

Rvačka Šticha s Kočím
zdroj: ČT24

Kočí se se Štichem popral nejprve ve 36. minutě, a protože je rozhodčí potrestali jen menšími tresty plus osobním desetiminutovým trestem, v samotném závěru si mohli dát repete. V obou případech byl vítězem obránce Sparty, jeho sok však nakonec opouštěl Tipsport arénu bez viditelných šrámů.

"David Štich tam měl dva tvrdé zákroky, kdy byly ruce nahoře. On dělal svoji práci, já taky. Hrajeme doma a tady si to nikdo nebude dovolovat," řekl Kočí novinářům po zápase.

Druhá potyčka byla podle něj následek faktu, že Štich hrál stejným způsobem i nadále. "I na mě tam měl jeden atak. Tak jsem se ho na férovku zeptal, jestli si to nechce rozdat, a on souhlasil. Klobouk dolů, že takhle zareagoval. Jako profík. Hraje tvrdě a poté se i utká, to hodnotím velice dobře," ocenil Kočí odvahu soupeře. "Zeptal se, jestli jdu, a to se neodmítá," potvrdil liberecký bek. I přesto, že dobře věděl, kdo proti němu stojí.

"Myslím, že proti takovému hráči je obava vždy. On se mlátil v NHL s heavyweight hráči a to je něco jiného, než když já jsem se mlátil v quebecké juniorce. Ti hráči, se kterými jsem se pral, se nedají s Davidem Kočím srovnávat. To je úplně někde jinde," řekl Štich, který má za sebou několikaleté angažmá v zámořské juniorské soutěži QMJHL.

Kočí po zápase přiznal, že Šticha neznal. Věděl ale, že je to bek s důrazným stylem hry. "Věděl jsem, že je to silný a tvrdý hráč, který se těchto věcí nebojí. Už trochu ligu poznávám," pousmál se sparťanský bek, jenž se před rekordní návštěvou sezony dočkal velkých ovací fanoušků. "Potěšili mě a jsem za to vděčný. Že ohodnotili tu moji špinavou práci," řekl Kočí.

Druhá bitka dopomohla hostům i ke vstřelení čtvrté branky. Nejen diváci, ale i většina hráčů na střídačce i na ledě totiž sledovali Kočího se Štichem, jak se chystají na svou domluvenou bitku. "Měl jsem to před očima, takže jsem koukal, jestli David (Štich) přijme výzvu. Myslel jsem, že je přerušená hra," uvedl asistent trenéra Liberce Filip Pešán. Podobně na tom byl i jeho protějšek Patrik Martinec. "Až pak jsem zjistil, že je to 6:4, a říkal jsem, kdy padl ten gól? Něco mi uteklo. Na bitku se díval asi každý," řekl sparťanský asistent. Oba trenéři ale ocenili rozhodčí za skutečnost, že po první bitce hráče neposlali do kabin. "Je zbytečné hráče po férové bitce vyhazovat do konce utkání," podotkl Pešán.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy