Český pohár Skupiny ČEZ Veltrusy

Kladnu se v přípravě daří, Budějovice vyhrály v Salcburku

Praha – Hokejisté Kladna pokračují v dobrých výkonech v přípravě na novou extraligovou sezonu. Ve svém předposledním vystoupení před startem soutěže zvítězili na ledě prvoligových Ústeckých Lvů 4:2 a připsali si sedmé vítězství za sebou. Naopak Severočechům se v přípravě na prvoligovou sezonu příliš nedaří, z devíti zápasů vyhráli jen dva.

Příprava hokejistů Kladna
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Kladno z dosud odehraných 11 utkání vyhrálo devět, nad jeho síly byli pouze hráči Českých Budějovic a ruské Ufy. Dnes na ústeckém ledě uspěli i přes horší vstup do utkání. "Potkali jsme kvalitního soupeře, náš výkon bych hodnotil jako dobrý, za tři," uvedl pro klubový web kouč Zdeněk Vojta.

"V první třetině to nebylo ono, hráli jsme bez pohybu a špatně. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a soupeře jasně přehráli. Čekal jsem, že v tom budeme pokračovat i ve třetí části, že budeme víc bruslit. Spíš jsme se ale přizpůsobili domácím," řekl.

V sestavě týmu se představili i obránce Pavel Skrbek a útočník Miloslav Hořava mladší, kteří by v případě, že nenajdou zahraniční angažmá, mohli začít sezonu právě v kladenském dresu. "Zvládli zápas bez problémů, i když na nich bylo znát, že hráli poprvé," připustil Vojta. V dalších utkáních uspěl Zlín na ledě slovenské Skalice 4:3, Mladá Boleslav porazila Litvínov 2:0.

Českým Budějovicím se podařilo přestřílet v podhůří rakouských Alp tým Salcburku 6:4, po vyrovnané první třetině si vyrobily náskok, který už udržely. Dva góly zaznamenal Gulaš a Kašpařík, jednou skóroval Podlešák s Martynkem. Naopak Liberci se v domácím prostředí nepodařilo porazit německý Mannheim. Tygři prohráli 1:3, jedinou branku vstřelil Vak.

Přípravná hokejová utkání:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), Branky: 4. Čutta, 43. Jiránek.

HC Slovan Ústečtí Lvi - Rytíři Kladno 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), Branky: 8. Lev, 44. Třetina - 18. Lepine, 32. Bicek, 34. Kuchler, 41. L. Procházka.

HK 36 Skalica - PSG Zlín 3:4 (1:3, 1:0, 1:1), Branky Zlína: 7. Veselý, 12. Roman Vlach, 17. T. Sýkora, 48. Ondráček.

European Trophy:

Bílí Tygři Liberec - Adler Mannheim 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), Branky a nahrávky: 47. Vak (Bortňák, Vošvrda) - 15. Goc (Ullmann), 29. Mitchell, 60. Arendt. Rozhodčí: Hribik, Homola - Čížek, Barvíř. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 2056.

EC Red Bull Salcburk - HC Mountfield České Budějovice 4:6 (2:2, 0:1, 2:3), Branky a nahrávky: 5. Regier (Aubin, Abid), 17. Trattnig (Abid, Lynch), 45. Lynch (Raffl, Heinrich), 58. Bois (Abid, Trattnig) - 2. Podlešák (Gulaš), 16. Kašpařík (Šimánek, Martynek), 24. Kašpařík (Vráblík), 46. Martynek (Mikeska, Sailer), 53. Gulaš (Langhammer), 59. Gulaš. Rozhodčí: Fussi, Potocan - Kaspar, Hollenstein (všichni Rak.). Vyloučení: 3:7, navíc Abid (Salcburk) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1524.