FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Kladno zdolalo před play-off Budějovice, do čtvrtfinále jde i Třebíč s Ústím

Kladno ‒ První hokejová liga zná šestici přímých postupujících do play-off. Už jistou čtveřici České Budějovice, Jihlava, Kladno a Slavia doplnila v 52. kole dvojice Třebíč ‒ Ústí nad Labem, jejichž vzájemný duel vyhrál moravský celek 3:2. Severočeši nicméně i přesto udrželi šesté místo, protože sedmý Prostějov padl po nájezdech na ledě Slavie. Šlágr mezi Kladnem a Českými Budějovicemi opanovali domácí poměrem 4:1.

Petr Ton (druhý zleva) v dresu Kladna
zdroj: hc-kladno.cz autor: Petr Kozelek

Prostějov při shodě bodů s Ústím skončil sedmý kvůli horší bilanci ve vzájemných zápasech a v předkole play-off, které začne ve čtvrtek, se utká s Přerovem. Druhou dvojici tvoří Benátky nad Jizerou s Frýdkem-Místkem.

Vítězové narazí na České Budějovice, lídra základní části, respektive druhou Jihlavu. Jasno už je také o čtvrtfinálových dvojicích Kladno ‒ Ústí nad Labem a Slavia ‒ Třebíč.

V důležité bitvě s Ústím prohrávala Třebíč od osmé minuty po Mertově gólu, ale stav rychle otočili Jan Wasserbauer s Patákem. Ve 23. minutě navíc zvýšil Juráň. Za osmadvacet vteřin se sice trefil Melka, ale těsný náskok už Horácká Slavia udržela.

Severočechům pomohla Slavia, která díky brance obránce Jana Holého v sedmé sérii nájezdů zdolala Prostějov 2:1. Pražané vedli po využité přesilovce pěti proti třem, skóroval Petr Beránek. Za devět minut vyrovnal Šlahař, jenže Jestřábi na kýženou výhru nedosáhli.

Přerov klesl na desáté místo po domácí prohře s Jihlavou 2:4. Dukla slavila osmou výhru v řadě. Frýdek-Místek poskočil na devátou pozici díky vítězství na ledě posledního Mostu.

Most stále ztrácí 13 bodů na předposlední Kadaň, která podlehla v Litoměřicích 4:6, a bude mít těžkou úlohu v bojích o sestup do druhé ligy. Ve skupině o udržení jej totiž čeká proti Kadani, Litoměřicím a Havířovu už jen šest zápasů.

Kladno si po dvou porážkách spravilo chuť výhrou nad prvními Českými Budějovicemi 4:1. Motor dostal do vedení ve 12. minutě v přesilové hře Hřebejk, ale Rytíři otočili výsledek ve druhém dějství díky dvěma trefám osmnáctiletého útočníka Kubíka a přesným zásahům zkušených veteránů Tenkráta s Tonem.

Závěrečné 52. kolo základní části první hokejové WSM ligy:

Most - Frýdek-Místek 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)

Branky: 33. R. Veselý, 43. M. Havelka - 19. a 55. M. Kovařčík, 10. Jašek, 18. Adámek, 18. Jaroš, 33. Pechanec, 40. Klimša. Rozhodčí: Würtherle, Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:7, navíc M. Havelka (Most) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 127.

Třebíč - Ústí nad Labem 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky: 9. Jan Wasserbauer, 11. Paták, 23. Juráň - 8. Merta, 23. Melka. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1740.

Litoměřice - Kadaň 6:4 (0:1, 3:3, 3:0)

Branky: 22. Švagrovský, 23. Zajan, 23. Plášil, 45. Jaroslav Kalla, 45. J. Veselý, 60. M. Ondráček - 5. L. Chalupa, 22. Chlouba, 32. Kohout, 38. Raška. Rozhodčí: Bejček, Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 640.

Kladno - Motor České Budějovice 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Branky: 28. a 40. Kubík, 32. Tenkrát, 38. Ton - 12. Hřebejk. Rozhodčí: Kopeček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2178.

Přerov - Jihlava 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky: 3. Š. Kratochvíl, 47. Petelin - 20. F. Seman, 28. Skořepa, 45. Březina, 60. Jiránek. Rozhodčí: Fiala, Trombík - Špringl ml., Čížek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1737.

Slavia Praha - Prostějov 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 24. P. Beránek, rozhodující sam. nájezd J. Holý - 33. Šlahař. Rozhodčí: Dědek, Kašík - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 2:6, navíc Schleiss (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 712.