MČR v půlmaratonu

Kladno vyhrálo na ledě první Třebíče

Praha - Hokejisté Kladna uspěli ve šlágru 9. kola 1. ligy na ledě Třebíče. Klub, který na jaře sestoupil z extraligy, přichystal lídrovi soutěže teprve druhou prohru v sezoně a sám ukončil řadu čtyř porážek. Navzdory výhře je Kladno až na 12. příčce, ale od druhého Chomutova jej dělí pouhé tři body.

Sestřih utkání Třebíč - Kladno

Hlavní roli obsadil v utkání útočník Rytířů Jan Eberle. Nejdřív ve 36. minutě vymazal původní náskok domácích 2:0 a pak 63 vteřin před koncem prodloužení otočil skóre definitivně. Třebíč už se musela obejít bez své opory Tomáše Štůraly, jehož si Zlín stáhl zpět a poslal za něj Horácké Slavii Luboše Horčičku.

To v Českých Budějovicích se v brankovišti stále mohou spolehnout na Ondřeje Bláhu. Mladý gólman už pomohl Motoru po mdlém začátku sezony na průběžné 3. místo tabulky. Proti Ústí nad Labem vychytal v domácích zápasech už třetí nulu za sebou a po výhře 2:0 už v Budvar Areně neinkasoval úctyhodných 218 minut.

První radosti v novém ročníku se dočkali hráči Havlíčkova Brodu. Premiérové výhry dosáhli až na devátý pokus a odnesl to Šumperk, který podlehl poslednímu týmu tabulky 2:4.

Výsledky 9. kola první hokejové ligy

Jihlava - Kadaň 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 2. Prokš - 31. L. Novák, 36. R. Veselý, 59. K. Ton. Rozhodčí: Úlehla - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:6, navíc J. Stehlík (Kadaň) 10 min. Bez využití. Diváci: 1 158.

České Budějovice - Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 30. Dan Růžička, 60. Kuchejda. Rozhodčí: Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (Ústí) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3 818.

Třebíč - Kladno 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 19. Pekr, 27. Havel - 36. a 64. Eberle, 29. Kania. Rozhodčí: Pražák - Polák, Rampír. Vyloučení: 9:5, navíc Tenkrát a Kehar (oba Kladno) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2 130.

Havířov - Chomutov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 7. Klimša, 15. Sztefek - 36. Dušek. Rozhodčí: Jeřábek - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 1 738.

Havlíčkův Brod - Šumperk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 8. Kotaška, 9. Kuchta, 33. Babka, 46. Endál - 11. M. Novotný, 59. Žálčík. Rozhodčí: Jachoutek - Štětina, Kreuzer. Vyloučení: 8:7, navíc Troliga - Staněk oba 10 min., Berger 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 495.

Litoměřice - Most 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 29. Chlapík, rozh. nájezd Doležal - 11. Čížek. Rozhodčí: R. Svoboda - Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc Smolka (Most) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 750.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 2:6 (0:3, 2:0, 0:3)

Branky: 28. Skřivánek, 38. Kovařík - 5., 41. a 57. D. Špaček, 6. Plutnar, 7. Hrníčko, 46. Maďar. Rozhodčí: Kopeček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1 080.