Volejbalový magazín

Kladno se vzpamatovalo a porazilo Jihlavu, Havířov udolal Ústí v prodloužení

Praha - Dva dny poté, co majitel kladenských Rytířů a útočník New Jersey Jaromír Jágr pohrozil hráčům na Kladně odchody, jeho tým v první hokejové lize zabral. Středočeši zvítězili na ledě silné Jihlavy 2:1 a poskočili na desátou příčku tabulky. Soutěž dál vede Třebíč před Chomutovem.

Radost hokejistů Kladna
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Kladno už nastoupilo se všemi třemi posilami v čele s obráncem Tomášem Kloučkem, jenž má zkušenosti z NHL i KHL a v minulé sezoně slavil s Košicemi slovenský titul. Jenže na začátku sledoval radost Jihlavy, která v 8. minutě potrestala vyloučení kladenského kapitána Petra Tenkráta.

Bílomodří ale od druhé třetiny získali převahu a v polovině duelu za necelých pět minut otočili skóre. Nejprve se zblízka prosadil Jakub Strnad, pak brejk potrestal prudkým švihem David Stach. Kladno v závěru odolalo půlminutové hře domácích v šesti.

Také hokejisté Třebíče a Chomutova si výhru museli zasloužit obratem. Třebíč prohrávala se Šumperkem brzy 0:2, ale třemi trefami v závěrečné části udržela body doma. Piráti prohrávali na stadionu posledního Havlíčkova Brodu v úvodní části jen necelých pět minut.

Vedoucí duo svým pronásledovatelům odskočilo už na rozdíl čtyř bodů. Havířov doma zdolal Ústí nad Labem až v prodloužení a Kadaň podlehla v duelu o třetí příčku Litoměřicím. Vyrovnaný souboj obrátil dvěma zásahy spíš sváteční střelec Jiří Rys.

21. kolo první hokejové ligy:

Litoměřice - Kadaň 3:2 (1:2, 1:0, 1:0) Branky: 34. a 45. Rys, 11. V. Bílek - 9. Hammerbauer, 15. Chlouba. Rozhodčí: Svoboda - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:5, navíc Bartejs (Kadaň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 880.

Havlíčkův Brod - Chomutov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Branky: 11. Maliník - 15. Šagát, 23. Hovorka, 53. Sikora z trestného střílení. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 442.

Prostějov - Most 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Branky: 44. Indra - 33. Šrámek, 55. Jurčík. Rozhodčí: Talpa - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 5:3, navíc Korím (Prostějov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1 183.

České Budějovice - Benátky nad Jizerou 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Branky: 15. Švihálek, 31. Heřman, 44. Kuchejda, 48. Vaniš - 40. J. Vlach. Rozhodčí: Grech - Belko, Samuel. Vyloučení: 9:10, navíc Niko (Benátky) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3 721.

Třebíč - Šumperk 4:2 (0:2, 1:0, 3:0) Branky: 36. a 41. Dolníček, 53. Havel, 60. Zuzin - 15. a 19. Plášek. Rozhodčí: Jeřábek - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:10, navíc Moskal (Šumperk) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1 490.

Jihlava - Kladno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) Branky: 8. Šidlík - 29. Strnad, 33. Stach. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 3:4, navíc Klouček (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1 693.

Havířov - Ústí nad Labem 5:4 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0) Branky: 30. Jiránek, 31. Jakúbek, 56. Šlahař, 56. Matějíček, 63. Fořt - 5. a 51. Budínský, 22. Kolafa, 23. Kloz. Rozhodčí: Doležal - Reich, Polák. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2 121.