Kladno přišlo o neporazitelnost, Kadaň nezískala bod ani proti Slavii

I hokejisté Kladna už poznali, jaké je to v první lize letos prohrát. Rytíři podehli domácí Třebíči 2:3 v prodloužení, přesto se udrželi v čele tabulky. O skóre je za nimi Frýdek-Místek, který vyhrál doma nad Litoměřicemi 5:3. Jako jediná zůstává bez bodu Kadaň, jež doma prohrála s pražskou Slavií 3:6.

Rytíři Kladno
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Kladno v Třebíči prohrávalo od sedmé minuty po trefě Luboše Horkého, jenž skóroval už počtvrté v sezoně. V polovině zápasu ale odpověděl Petr Hořava. Hodně zajímavá pak byla 60. minuta, v níž domácí poslal znovu do vedení Michal Vodný, už za 13 vteřin ale dokázal vyrovnat Tomáš Kaut.

Hostům však nebyl obrat dopřán, neboť prodloužení rozhodl v přesilovce Roman Erat. Třebíč získala vůbec první dva body v sezoně.

Frýdek-Místek, který má oproti Kladnu na kontě i o zápas více, se představil z pěti zápasů teprve podruhé doma. Po prohře s Rytíři 0:3 tentokrát domácí fanoušky potěšil. Po dvou trefách Víta Christova zvýšili Antonín Pechanec a Filip Bajtek těsně po polovině utkání už na 4:0 a výhru si domácí pohlídali.

Podruhé za sebou zaváhal favorit Motor České Budějovice, jemuž nevyšel už sobotní zápas v Havířově (2:3). V Benátkách nad Jizerou Jihočeši prohráli 0:3. Přes výraznou střeleckou převahu totiž nedokázali překonat výborného brankáře domácích Josefa Kořenáře. To hráči Benátek se v utkání plném faulů prosadili hned dvakrát v oslabení. Dva body za gól a asistenci si připsal útočník Ladislav Bittner.

Slavia zabrala po porážkách v Českých Budějovicích 1:5 a doma s Prostějovem 0:3 a v Kadani další ztrátu nepřipustila. Třetí pozici drží Přerov, který vyhrál na ledě nováčka Vsetína 3:1. Prostějov po prvních dvou kolech bez bodu podruhé za sebou uspěl a na vlastním ledě zdolal Havířov 3:1.

Výsledky 4. kolo první hokejové ligy

Benátky nad Jizerou - Motor České Budějovice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 9. Chrtek, 17. Z. Král, 22. Bittner. Rozhodčí: Kopeček, Obadal - Kreuzer, Štofa. Vyloučení: 11:5, navíc Maier - Marcel oba 10 min. Bez využití. V oslabení 2:0. Diváci: 423.

Vsetín - Přerov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 56. Janáček - 3. Š. Kratochvíl, 23. Pala, 54. F. Dvořák. Rozhodčí: Luczków, Kašík - Špringl, Zídek. Vyloučení: 4:9, navíc Frolo - Kratochvíl oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3348.

Třebíč - Kladno 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 7. Horký, 60. Vodný, 65. R. Erat - 31. P. Hořava, 60. T. Kaut. Rozhodčí: Skopal, Kostourek - Krátký, Polák. Vyloučení: 5:7, navíc Malec (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1423.

Frýdek-Místek - Litoměřice 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Branky: 13. a 22. Christov, 33. Pechanec, 34. Bajtek, 59. O. Kovařčík - 39. R. Pilař, 57. M. Chalupa, 58. J. Veselý. Rozhodčí: Fiala, Veinfurter - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1014.

Kadaň - Slavia Praha 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Branky: 32. a 49. Wágner, 55. Hejcman - 4. M. Ondráček, 24. Šafránek, 37. Jankovský, 42. Kopta, 49. Krliš, 60. J. Drtina. Rozhodčí: Zubzanda, Veselý - Coubal, Toman. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.

Prostějov - Havířov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 11. Nouza, 32. Dvořáček, 47. Venkrbec - 60. Fronk. Rozhodčí: Šutara, Dědek - Reich, Měkýš. Vyloučení: 10:7, navíc Mikliš - Hudeček oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1412.