Absa Cape Epic

Kladno padlo v Litoměřících, nadále ale vede tabulku

Praha - Hokejisté Kladna nadále vedou tabulku první ligy, a to navzdory tomu, že ve 20. kole prohráli 1:2 v Litoměřicích po samostatných nájezdech. Bod totiž ztratila i druhá Slavia na ledě Mostu, kde podlehla taktéž na nájezdy 6:7.

Kladno získalo v Litoměřicích v první třetině jednobrankový náskok a nedovolilo domácímu Stadionu skórovat ve hře. Vyrovnávací gól dal Kalla v polovině zápasu z trestného střílení. Poté už dominovali gólmani Pavelka a Mensator a diváci se dočkali branek až v závěrečném rozstřelu. Litoměřice se mohly spolehnout na Lukáše Nedvídka, který skóroval dvakrát a zařídil ve čtvrté sérii domácím druhý bod.

Drama do posledních okamžiků viděli diváci v Mostu, kde Slavia pouhých 88 sekund před koncem třetí třetiny získala vedení 6:5. Po dalších 11 vteřinách ale domácí tým vyrovnal a vynutil si prodloužení. Veterán Alinč zaznamenal proti svému bývalému klubu dva góly a jednu asistenci, vítězství po nájezdech si ale nakonec přece jen odvezli Pražané.

Do závěrečné penaltové loterie dospěl i zápas Havířova s Benátkami nad Jizerou, který nakonec rozhodl pro domácí Václav Meidl.

Českobudějovický Motor potěšil fanoušky sedmibrankovou kanonádou do sítě Šumperku. Jihočeši si tím spravili chuť po prohře v Kadani a hattrick Josefa Straky vidělo přes 4500 diváků. Před Českými Budějovicemi se ale dál drží na třetím místě Jihlava, která doma přetlačila Prostějov těsně 2:1 a vyhrála třetí zápas za sebou.

20. kolo první hokejové ligy:

Jihlava - Prostějov 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Melenovský, 36. V. Tomeček - 19. Kajaba. Rozhodčí: Kika - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1291.

Třebíč - Kadaň 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)
Branky: 2. a 8. Pekr, 6. Dočekal, 14. Šik - 16. a 60. T. Rohan, 40. Kverka. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 1310.

České Budějovice - Šumperk 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky: 1., 7. z tr. střílení a 34. J. Straka, 12. a 29. Švihálek, 25. Mucha, 46. Rob. Rozhodčí: Grech - Kreuzer, Coubal. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4745.

Most - Slavia Praha 6:7 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 3:3 - 0:0)
Branky: 24. a 57. Alinč, 40. a 44. Přeučil, 9. Havlíček, 59. Slavíček - 36. a 55. Knot, 59. a rozhodující sam. nájezd Čermák, 3. Micka, 25. Pavlin, 49. Bahenský. Rozhodčí: Zubzanda - Hejl, Toman. Vyloučení: 7:8, navíc Havlíček (Most) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 1119.

Ústí nad Labem - Přerov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 15. Smetana, 46. Andres, 58. Kloz - 19. Sedlák. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 1010.

Havířov - Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. Kalus, 57. Krisl, rozhodující sam. nájezd V. Meidl - 24. Hrníčko, 34. A. Dlouhý. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1563.

Litoměřice - Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Kalla z tr. střílení, rozhodující sam. nájezd Nedvídek - 14. Bílek. Rozhodčí: Pražák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:7, navíc D. Růžička (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 1460.