Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Atletika

Kladno bude hrát extraligu se šesti posilami ze zámoří

Výrazně posílený bude v nové sezoně tým hokejistů Kladna. Pro nadcházející extraligové boje klub angažoval šest hráčů ze zámoří. U týmu bude poprvé v historii působit i kanadský trenér Jeff Paul, který bude asistentem hlavního kouče Davida Čermáka. Dres Rytířů budou nově oblékat brankář Landon Bow, obránci Jake Dotchin, Cody Donaghey, Kyle Wood a útočníci Daniel Ciampini s Dannym Kristem.

Kladenský Tomáš Pitule
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Nováček nejvyšší soutěže své posily oficiálně představil na tiskové konferenci. "Na jejich příchodu jsme pracovali již od začátku května. Jen jsme čekali na vhodný okamžik, kdy jména zveřejnit, a ten nastal teď," řekl hrající majitel klubu Jaromír Jágr.

Kanadské a americké hráče se Rytíři podle Jágra rozhodli angažovat hlavně proto, že ve chvíli, kdy si zajistili postup do extraligy, byl již trh s českými hokejisty "rozebraný".

"Bylo to podobné jako před třemi lety, kdy jsme postoupili z baráže. Letos to bylo stejné, možná ještě horší. Nikdo tady nezbyl a my jsme nemohli udělat nic jiného než se podívat do zahraničí a nejlepší hráči jsou v zámoří. Věřím, že jsme měli štěstí a vybrali správně. Nikdo nic nemá garantované, ale důležité je mít pocit, že jsme udělali maximum," podotkl legendární útočník.

Je nám líto, video expirovalo.
Kladno představilo zámořské posily, Rytíři by měli hrát v Chomutově

Nejvýraznější posilou by měl být Dotchin, který odehrál v NHL 103 utkání za Anaheim a Tampu Bay. Dva starty v elitní zámořské soutěži si připsal gólman Bow, jenž by měl být novou týmovou jedničkou. Kristo je poté bývalým juniorským mistrem světa v dresu USA.

"Věřím, že Landon bude opravdovou jedničkou. Odchytá většinu utkání a postará se o to, že takříkajíc zavře dveře a nám bude stačit minimum gólů, abychom vyhráli," řekl Jágr.

Středočeši zároveň oznámili, že při rekonstrukci svého stadionu budou hrát domácí zápasy zřejmě v Chomutově. Je pravděpodobné, že tam stráví celou sezonu.

"Je to pro nás komplikace, kterou ale nemůžeme ovlivnit a musíme na ni reagovat. Vše nyní směřuje k tomu, že sezonu začneme v Chomutově. Ještě ale není vše definitivně potvrzeno," uvedl tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy