Následuje
Branky, body, vteřiny

Utkání hvězd KHL si z Čechů zahraje jen Petružálek

Moskva – Utkání hvězd Kontinentální ligy, které se uskuteční 11. ledna v Bratislavě, si z českých hokejistů zahraje pouze Jakub Petružálek. Vedení soutěže zařadilo útočníka Chabarovsku na seznam hráčů, kteří ve výběrech Východu a Západu doplní první a druhé pětky, o jejichž složení rozhodovali fanoušci a novináři. Utkání hvězd, kterého se nezúčastní ani jeden z hráčů pražského Lva, se mělo původně konat v O2 areně v Praze. Kvůli údajným problémům s plánováním akce ho však vedení Kontinentální ligy přesunulo na Slovensko.

Jakub Petružálek
zdroj: khl.ru

Do zahajovací formace Západu vybrali fanoušci Ilju Kovalčuka z Petrohradu, který hlasování ovládl se ziskem 18 638 bodů. Doplnili ho krajané brankář Alexandr Jerjomenko a útočník Alexandr Radulov. Z cizinců dopadli nejlépe lotyšský veterán Sandis Ozolinš, další bek Američan Deron Quint a kanadský útočník Jonathan Cheechoo.

Ve východní pětici se představí dvojice Sergej Mozjakin - Danis Zaripov z Magnitogorsku. Příznivci zvolili také finského brankáře Mikku Koskinena s Kirilem Kolcovem a sestavu doplňují Američan Brendan Bochenski a kanadský bek Shaun Heshka.

Sestavy pro Utkání hvězd KHL:

Západ:

brankáři: Jerjomenko (Dynamo Moskva), Lisutin (Podolsk)
obránci: Ozolinš (Riga), Quint (Spartak Moskva), Foster (Záhřeb), Čudinov (Petrohrad), Kiselevič (Čerepovec), Gorochov (Jaroslavl), Denisov (CSKA Moskva)
útočníci: Bartovič, Šatan (Slovan Bratislava), Marcel Hossa (Riga), Afinogenov (Podolsk), Radulov, Prochorkin (oba CSKA Moskva), Kovalčuk, Tichonov (oba Petrohrad), Cheechoo (Záhřeb), Komarov (Dynamo Mosckva).
trenéři: Znaroks (Dynamo Moskva), Jukka Jalonen (Petrohrad), Kanarejkin (Spartak Moskva).

Východ:

brankáři: Koskinen (Novosibirsk), Barulin (Kazaň)
obránci: Medvěděv, Heshka (oba Kazaň), Zubarev, Kolcov (oba Ufa), Kuljaš (Omsk), Lee (Magnitogorsk), Hietanen (Novgorod)
útočníci: Popov (Omsk), Milovzorov (Nižněkamsk), Žaljauov, Bochenski (oba Astana), Mozjakin, Zaripov (oba Magnitogorsk), Petružálek (Chabarovsk), Malychin (Jekatěrinburg), Lisin (Vladivostok), Lehterä (Novosibirsk)
trenéři: Bělov (Kazaň), Keenan (Magnitogorsk), Kvartalnov (Novosibirsk).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy