Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Házená včera a dnes

Němec a Vrána se po konci Lva dohodli v Atlantu Mytišči

Praha - Obránce hokejové reprezentace Ondřej Němec i útočník Petr Vrána budou navzdory konci Lva Praha nadále hrát v KHL. Oba hráči, stejně jako finský brankář Atte Engren, budou působit v Atlantu Mytišči, který převzal jejich smlouvy.

Ondřej Němec (vpravo)
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Na novém působišti se Němcovi zamlouvá relativně malá vzdálenost od domova. "Do Moskvy je to letadlem dvě hodiny a patnáct minut," pochvaloval si. Optimistou je rovněž po sportovní stránce. A to i přesto, že Atlantu v minulém ročníku utekla účast v play-off. "Teď tam ale určitě chtějí a i proto trošku přebudovávají tým," uvedl třicetiletý mistr světa z roku 2010.

Němec je rád, že má o budoucnosti tak brzy jasno. "Bylo to hodně nepříjemné. Ujišťovali nás, že sezona normálně bude, a najednou nic. Měli jsme skvělý tým, v něm byli skvělí spoluhráči, a najednou to skončilo. A hodně mě mrzí, že jsme dva roky bojovali za fanoušky, což se nám povedlo, a najednou tenhle projekt končí," přemítal Němec. Má však i pochopení. "Všichni víme, že to je hroznej ranec hrát v Praze KHL," připustil.

Vůči klubu v něm není přes poslední dny žádná zášť. Klidně by se do Lva vrátil. "KHL v Praze byla pro nás Čechy naprosto skvělá varianta," nezastírá Němec. "A ta možnost tam existuje. Lev se může kdykoliv vrátit, má to jen pozastavené. Třeba Donbass si musel vzít roční pauzu kvůli politické situaci," připomněl Němec.

Uznávaný zadák, v jehož sbírce jsou kromě titulu mistra světa i dva bronzy z MS a také extraligový titul s Karlovými Vary (2009), působí v KHL nepřetržitě od sezony 2010/11. Dva roky strávil v Čerepovci, následně další dva ve Lvu, s nímž si letos zahrál finále. V základní části KHL odehrál dosud 199 utkání, v nichž si připsal 70 bodů (23+47). V play-off přidal ve 38 startech čtyři góly a 10 asistencí.

Stejně jako Němec hrál dvě sezony ve Lvu i devětadvacetiletý útočník Vrána, který přišel do pražského klubu z Chabarovsku. Čeká jej tak třetí angažmá v KHL. Bývalý hráč Vítkovic odehrál v mezinárodní soutěži 147 utkání s bilancí 33 gólů a 52 asistencí, v play-off přidal dalších osm branek a sedm finálních přihrávek v 26 duelech.

Je nám líto, video expirovalo.
Lev Praha už je minulostí
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy