Lev zaskočil Magnitogorsk. Pražané vyhráli první finále 3:0

Magnitogorsk (Rusko) - Hokejisté Lva Praha zaskočili v prvním utkání finálové série KHL o Gagarinův pohár Metallurg Magnitogorsk a na jeho ledě vyhráli 3:0 po brankách Ševce, Vrány a Azeveda. Hraje se na čtyři vítězství, finále pokračuje v neděli, Praha Magnitogorsk poprvé přivítá v úterý. Náš web sledoval utkání v podrobném on-line přenosu.

Radující se hráči Lva
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

On-line textový přenos

60:00

Vehanen si z play-off potřetí odnáší čisté konto. Lev vítězí na ledě Magnitogorsku 3:0 a v neděli půjde do druhého finálového utkání o Gagarinův pohár jako mírný favorit.

59:45

Lev kontroluje hru, nahazuje kotouče, Magnitka už ví, že bude mít do nedělního zápasu co zlepšovat.

58:42

Je téměř jisté, že první finálové utkání vyhraje pražský Lev.

58:16

Gól, Lev vede 3:0. Košečkin odjel na pokyn na střídačku, ale hned vzápětí se do prázdné branky v poklidu trefil Azevedo. Metallurg už jeho nájezd po přihrávce Novotného nedokázal ubránit.

57:41

Lev nepolevuje v obraně, puku se pak vždycky případně zbaví alespoň do středního pásma.

57:17

V jednu chvíli bylo u střídačky Lva osm hráčů na ledě, sudí hru nepřerušili.

56:20

Domácí fanoušci začínají pískat.

55:30

Ševc si s rozehrávkou těžkou hlavu nedělá, chvíli jen tak hlídkoval za Vehanenem.

54:27

Hra se nyní uklidnila. Lev nikam nespěchá, Metallurgu trochu docházejí síly.

52:33

Vhazování po přerušení vyhrála Magnitka, kotouč si stahuje na své pásmo a vymýšlí další útočnou akci.

52:06

Cingel dostal hezkou přihrávku přes střední pásmo, nahodil před Košečkina, ale k zakončení nedošlo.

51:39

Magnitka zkouší nahazovat a alespoň snížit, ale ani to se ji nedaří.

50:55

Hra pokračuje dál, Lvu teď dělá největší potíže Osala.

50:06

Vehanen překvapen nahozením Metallurgu. Jen tak tak zblokoval kotouč, který proletěl na pravou tyč jeho brány.

49:40

Lev rychle střídá, nežene se do riskantních akcí.

48:02

Před Košečkinem se objevil Řepík, zakončení se nepovedlo úplně dokonale.

47:32

Thörnberg čekal na Sekáčovu střelu mezi kruhy, ale nevyšlo to.

46:58

Rozehrávku Ševce hned napadal Lee, Lev měl ale muže všude.

45:47

Kapanen nedokázal prohodit Brenta, ten ihned vyrazil dopředu, ale bez většího efektu. Defenziva Lva je přesná.

44:49

Zaripov hledal prostor ke střele před Vehanenem, ale nevyšlo mu to tak, jak si představoval.

44:00

Nahození do útoku pro Mozjakina nevyšlo podle představ hráčů Magnitky.

42:47

Osala hledal najíždějícího si spoluhráče před Vehanena, ale marně - adresát promáchl.

42:18

Řepík protečoval střelu Metallurgu, pokračouje se ve hře za brankou Košečkina.

41:32

Platonov jel s Junkovem na Vehanena, ovšem bez úspěšného zakončení.

40:50

Lev je zatím ofenzivně daleko aktivnější a skóre ukazuje, že i úspěšnější.

40:01

Při vhazování s Novotným byl úspěšnější opět Kovář.

--:--

Druhá přestávka se chvýlí ke konci, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

40:00

Do konce druhé třetiny se už nic zásadního nestalo. Lev tak i nadále vede v Magnitogorsku 2:0!

39:37

Platonov a Pare bojovali o puk, ale Lev jej ze spárů nedal a následně šel do přečíslení. Košečkin měl štěstí.

38:51

Mozjakin přišel na Vehanenem o kotouč, ten si vzal pod patronát Kovář, Lev pak vyhodil a přišlo zakázané uvolnění.

37:48

Birjukov dělal problémy Mataiovi, ten však dokázal vystřelit a vzápětí přišla menší strkanice jako odveta.

36:56

Vehanen ustál závar před brankou, snížit mohl Těreščenko, nepříjemný byl i Platonov, který spoluhráči z Metallurgu asistoval.

35:40

Mäenpää je na ledě.

35:34

Osala se představil Vehanenovi, pro finského gólmana to nebyla žádná práce.

35:02

Chabarov zaparkovaný před brankou nedostal pořádnou přihrávku, Lev pak vyhodil.

33:40

Vhazování u Vehanena, Metallurg začíná dobývání.

33:33

Za hákování jde na trestnou lavici na dvě minuty Mäenpää ze Lva. Třetí přesilovka pro Metallurg.

33:25

Zakázané uvolnění Lva, pokoušejícího se o další z hromady útoků.

32:23

Metallurg působí ospalým dojmem, s aktivností Lva si neví rady.

31:50

Defenziva Lva je perfektní, Kovář na ní opět nevyzrál.

29:42

Nahození Ševce po přihrávce Azeveda neprošlo.

27:45

Hosté výborně brání, Zaripov byl v útoku bez šance.

26:34

Magnitka se nedokáže propracovat do pořádného zakočení.

25:12

Metallurg se vzpamatovává z faktu, že Lev vletěl do druhé třetiny jako vítr.

24:34

Prosazuje se Petr Vrána, Lev Praha vede 2:0! Sekáč poslal zpoza branky puk na Vránu, ten udělal Košečkinovi kličku a pohodlně zavěsil.

23:46

Ani Kovář nedokázal vybojovat puk, se Sekáčem má velkou práci.

22:47

Další šance Lva - zkusil to Azevedo.

22:43

U puku jsou teď více hosté.

22:09

Velká příležitost Mataie těsně přerd Košečkinem, obrana Metallurgu zakročila.

21:57

Prudká střela na branku Magnitky sražena vedle.

20:54

Novotný přihrál Azevedovi, ten z první prověřil Košečkina.

20:01

Novotný byl při vhazování s Kovářem šťastnější.

--:--

Přestávka pomalu končí, hokejisté jsou na ledě.

20:00

Buly vyhrál Lev a dvě vteřinky do konce první třetiny si v pohodě pohlídal.

19:46

Dobývání Vehanenovy brány pokračuje, nejvíce byl vidět Platonov.

18:53

Útoční akce Lva se Sekáčem v řadě se nepovedla.

17:59

Matai je na ledě, další početní výhoda Metallurgu zůstala nevyužita.

17:42

Kapanena podrazil Zaripov, ale hraje se dál.

17:16

Do zakončení se dostal Kovář, ale obránci Lva zakročili.

16:34

Pare prověřil pozornost Vehanena.

15:59

Magnitogorsk si zahraje další přesilovku, Matai dostal dvě minuty za držení.

15:47

Vhazování u Vehanenovy branky vyhráli hráči Metallurgu, Birjukov šel okamžitě do akce.

15:47

Před Vehanenem se objevil samotný Kovář, ale z jeho snahy vznikla jen menší strkanice s hokejisty Lva.

15:15

Na ledě už jsou všichni hráči Magnitogorsku.

14:52

Lev chce přidat ještě jeden gól, hlavně Thörnberg se snažil o zvýšení, ale obrana Metallurgu je bystrá, puk navíc letěl těsně vedle.

14:37

Vhazování u Košečkina vyhrál Lev, Sekáč vyslal slušnou ránu, ale ruský brankář ji odrazil.

13:35

Lev dlouho dobýval bránu Magnitogorsku a nakonec se mu to v přesilovce podařilo! Střelecky se prosazuje Martin Ševc, který napálil od modré!

12:50

Novotný před bránou, mohl tečovat Němcovu střelu, následně ale kotouč zpod Košečkina nevyšťouchl.

12:20

Sekáčův pokus si Košečkin pohlídal.

12:08

I další nebezpečnou střelu Lva Metallurg ubránil.

11:35

K puku se dostal Ridderwall a vyslal na Košečkina hodně prudkou ránu. V síti neskončila.

11:29

Útok ale zatím pražskému týmu nevychází.

10:15

Začala pětiminutová početní výhoda pro Lva.

10:15

Na trestnou lavici si šel sednout Antipin. Původně na dvě minuty, ale hned poté sudí zpřísnil trest na pět minut a do konce utkání.

10:15

Vrána zůstal ležet po střetu s hráčem Magnitogorsku na zemi, poté se na ledě strhla menší strkanice.

10:02

Metallurg zatím vyslal čtyři střely na branku, Lev o jednu méně.

09:40

Kapanen úspěšnější na buly.

09:28

Vzápětí se však Novotný opět dostal k puku, sekundoval mu AzEvedo, ale Košečkinova lapačka byla neúprosná.

09:12

Novotný nezachytil kotouč a hosté byli opět ve střehu.

08:42

Mozjakin se nastěhoval před branku, ale žádná dobrá střela mu nepřišla.

07:58

Letmé nahození Lva si Košečkin pohlídal.

06:41

Řepík už je na ledě, Lev power-play přečkal bez úhony.

06:25

Ibragimov zkoušel pozornost Vehanena, ale jeho pokus byl neúspěšný. Vzápětí znovu vypálil, ani tentokrát se mu nepodařilo otevřít skóre.

06:00

Kapanen dobře brání.

05:37

Lvi už dvakrát dokázali vyhodit z pásma.

04:41

Problém pro Lva, na trestnou lavici jde na dvě minuty Řepík za nedovolené bránění.

04:37

Platonov si vyjel na výlet, ale daleko se nedostal.

04:02

Thörnberg zkusil tvrdou střelu na Košečkina.

03:40

První závar před brankou Vehanena, ten raději přikryl kotouč tělem.

03:10

Další přihrávku Magnitogorsku zachytil Novotný.

02:20

Dva náhozy na Vehanena, puk opět skončil na holích domácích hráčů.

00:45

Lev si vyzkoušel první útočnou akci, při které byl vidět hlavně Sekáč.

00:01

Utkání Metallurg Magnitogorsk - Lev Praha právě začalo.

--:--

V brance Lva není žádná změna, post jedničky drží Vehanen.

--:--

Lev se zatím s Magnitogorskem utkal ve dvou sezonách čtyřikrát a všechny souboje prohrál. V současném ročníku doma 3:4 v prodloužení a venku 2:4.

--:--

A následuje i ruská hymna v podání mladé zpěvačky.

--:--

Malá Metallurg aréna je zaplněná do posledního místa. Halou zní česká hymna.

--:--

Hráči obou celků jsou už připraveni a v potemnělé aréně se představují na ledě.

--:--

Mírným favoritem finále je Metallurg, který s velkým náskokem ovládl Východní konferenci. Spoléhá zejména na elitní útočnou trojici Mozjakin - Kovář - Zaripov, kteří obsadili první tři místa v kanadském bodování základní části KHL a daří se jim i v play-off.

--:--

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu prvního finálové zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi Metallurgem Magnitogorsk a Lvem Praha. Utkání začne v 15:00.

Domácí kouč Mike Keenan poslal kromě obávané první formace do hry zcela jinou sestavu oproti té, která byla v zápisu o utkání. Výraznou komplikací byl ale v 11. minutě trest Antipina na pět minut a do konce utkání poté, co nevybíravě zasáhl Vránu.

Při přesilovce měl šanci Sekáč, nebezpečné bylo i nahození Němce, ale Lvi nakonec přece jen trestali, když vše před sebou propálil od modré čáry Ševc. Vyrovnat mohl v 16. minutě český forvard ve službách Metallurgu Kovář, osamocený na hranici brankoviště ale zakončil jen do Vehanena.

Lev zvládl výtečně také druhou třetinu a měl v ní i první větší příležitost: Cingel obětavě vybojoval puk, Matai zakončoval z mezikruží, jenže zamířil těsně mimo. Ve 25. minutě ale Sekáč předložil puk Vránovi, který se neukvapil se zakončením a bekhendem jej poslal nad ležícím Košečkinem pod horní tyčku.

Mike Keenan (Magnitogorsk): "Soupeř byl na zápas lépe připravený než my. Odvedl bez jakýchkoliv pochyb dobrou práci, hrál v tempu. Hosté využili zásadního zlomového momentu v zápase, kdy byl Antipin vyloučen do konce utkání. Nejenže dali z té přesilovky důležitý první gól, ale dostali tak tím utkání pod svou kontrolu."

Kari Jalonen (Lev): "Moji chlapci se na zápas velmi dobře připravili. Odehráli jsme povedených 60 minut a z toho pak byl i dobrý výsledek."

Tečku za zápasem udělal Azevedo

Odpovědí byla šance Kováře, který ale tečoval těsně vedle. Magnitogorsk pak přitlačil hosty v početní výhodě, tečované Parého nahození se ale nevešlo mezi tyče. Těsně před přestávkou pak jeli dva na jednoho Cingel s Ridderwallem, Košečkin je však vychytal.

Ruský celek sice ve třetí třetině zkoušel ještě zvýšit obrátky, jenže konsolidovaní a pozorně hrající hosté mu toho příliš nedovolili. A když už se někdo z domácích přece jen dostal do zakončení, s pověstným finským klidem ho o radost připravil Vehanen. Zmar domácích dovršil při závěrečné power play Azevedo.

Sestřih utkání Metallurg Magnitogorsk - Lev Praha a reakce hráčů

Metallurg Magnitogorsk - Lev Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Branky a nahrávky: 14. Ševc (Azevedo), 25. Vrána (Sekáč, Thörnberg), 59. Azevedo (Novotný, Zackrisson). Rozhodčí: Bulanov, Kulakov - Birin, Zacharenkov. Vyloučení: 0:4, navíc Antipin (Magnitogorsk) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Stav série: 0:1. Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, J. Birjukov, Malenkych, Lee, S. Těreščenko, Chabarov, Ibragimov - Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin - Timkin, Brent, Platonov - Juňkov, Potěchin, Paré - Kosov, Kazionov, Osala - Malinovskij. Trenér: Mike Keenan. Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal, Jaakola - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Ullström - Ridderwall, Cingel, Matai. Trenér: Kari Jalonen.