Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Lev pokračuje ve vítězné sérii, nezastavil ho ani Omsk

Praha – Ač dvakrát prohrávali, nakonec přece jen dokázali hokejisté Lva porazit Omsk 3:2 po samostatných nájezdech. Pražský celek si tak připsal již čtvrtou výhru v řadě. Rozhodující gól vstřelil útočník Jakub Klepiš.

Klepiš ze Lva střílí rozhodující gól v nájezdech proti Omsku
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Před návštěvou téměř šesti tisíc diváků se hrál od úvodního buly zajímavý hokej. Lev si už po 69 vteřinách vynutil přesilovku, v níž Řepík nejprve minul bekhendem odkrytou branku a vzápětí zkusil štěstí z velkého úhlu, gólmana Garona však nepřekvapil. Bezbrankový stav se změnil ve 24. minutě, kdy skrze klubko clonících hráčů propadl za jeho záda pokus slovenského beka Baranky od modré čáry.

Před polovinou základní hrací doby si Lvi vynutili další početní výhodu a nedlouho před jejím skončením se dočkali vyrovnání. Vyražený kotouč trefil z mezikruží bez přípravy Thörnberg a Sekáčova teč ho nasměrovala mimo Garonův dosah. Baranka mohl být hrdinou okamžiku i ve třetím dějství, jenže z ideální pozice přestřelil. Ve velmi podobné situaci se pár vteřin nato ocitl domácí bek Oystrick, jehož zakončení bylo mnohem přesnější, ale Garon dokázal puk betonem na poslední chvíli zneškodnit.

V 52. minutě zkusil štěstí nahozením od modré čáry český bek ve službách Omsku Blaťák a po Pěrežoginově teči hosté znovu vedli. Tentokrát ale jen 20 vteřin. Z podobné akce totiž zužitkoval Němcovo nahození Klepiš. Rozhodnout mohl Zackrisson, při přečíslení dvou na jednoho však nedal. Pražané hráli v závěru přesilovku a dokázali dostat puk do branky, ta však byla krátce předtím vychýlena ze své pozice. V prodloužení byl Lev aktivnější, jeho snaha však nájezdy neodvrátila. Jako první jel Širokov a nedal, Thörnberg naproti tomu proměnil. Kazakov vzápětí vyrovnal, ale uspěl i Klepiš. Sjomin musel dát a selhal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Lev Praha - Avangard Omsk

HC Lev Praha - Avangard Omsk 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 32. Sekáč (Thörnberg, Zackrisson), 53. Klepiš (Němec), rozhodující nájezd Klepiš - 24. Baranka (Popov), 52. Pěrežogin (Blaťák, Kazakov). Rozhodčí: Komarov, Šeněv - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 5872.

Lev Praha: Engren - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal - Klepiš, Azevedo, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Pacovský, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Omsk: Garon - Kuljaš, Pivcakin, Blaťák, Baranka, Gončarov, Ljamin, Vorobjov - S. Kosticyn, D. Sjomin, Širokov - Pěrežogin, Popov, Kazakov - Ivanov, Kalinin, Kazionov - Berdnikov, Žerebcov, Pjanov. Trenér: Miloš Říha st. 

Kari Jalonen (Lev Praha): "Podle mého názoru se hrál velmi dobrý hokej. Oba týmy nechaly na ledě všechno, bylo tam hodně bojovnosti a nasazení. A myslím, že výsledek 2:2 po třetí třetině byl spravedlivý pro obě strany. Jsem samozřejmě moc rád za ten bod navíc, který se nám podařilo získat za vítězství v nájezdech."

Miloš Říha (Omsk): "Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, v němž jsme udělali hodně chyb a dovolili domácím dát gól v přesilovce. Za stavu 2:1, kdy jsme se dostali osm minut před koncem do vedení, jsme měli tu hru trochu podržet, ale vlastními chybami jsme si nechali dát znovu vyrovnávací gól, a zápas si tak vlastně prohráli, protože nájezdy jsou o štěstí a toho měli více domácí. V některých momentech jsme nehráli tak jednoduše, jak bychom chtěli. Pro nás je bod málo." 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy