Následuje
Panorama

Lev dočasně odvolal Kalouse, asistenta Sýkory

Praha - Vedení hokejistů Lva Praha dočasně odvolalo asistenta kouče Jiřího Kalouse. Odhodlalo se k tomu po sérii tří posledních venkovních zápasů, v nichž Lev nebodoval. Tým povede v nadcházejících duelech Kontinentální ligy Václav Sýkora s dosavadním asistentem Vitalijem Karamnovem a trenérem brankářů Rostislavem Haasem. "Byl jsem dočasně odvolán a čekám na další řešení ze strany klubu. Vedení mi má dát vědět v nejbližších dnech," řekl Kalous.

Jiří Kalous
zdroj: Isifa autor: Paprskář Pavel

Osmačtyřicetiletý kouč, který v minulosti pracoval na pozici asistenta Vladimíra Růžičky v extraligové Slavii a posléze vedl jakožto hlavní trenér tři sezony Liberec, působil na střídačce Lva od začátku sezony. Setrval ve funkci i poté, co byl odvolán Josef Jandač, a před jmenováním Sýkory zastával krátkodobě pozici hlavního trenéra.

Při utkáních měl Kalous na střídačce na starosti obránce. Zatímco na startu ročníku byla právě defenziva skvělou vizitkou Pražanů, při posledních porážkách tým inkasoval vždy minimálně čtyři branky, celkem 17 gólů za čtyři zápasy, a ve zbývajících sedmi duelech do konce základní části KHL čeká nováčka tuhý boj o postup do play-off.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy