Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Kauzu popradského Lva vyřeší podle zklamaného Slavčeva až právníci

Praha - Až právníci podle bývalého spolumajitele klubu Kontinentální ligy HC Lev Poprad Romana Slavčeva rozřeší kauzu nástupnictví poté, co pod Tatrami skončil a nově bude hrát soutěž HC Lev Praha v české metropoli. Deset hokejistů a dva trenéři se marně domáhají peněz, které jim zůstal klub dlužen. Stejně tak bývalí zaměstnanci a několik slovenských firem. Vedení Lva Praha však trvá na tom, že nemá s klubem pod Tatrami nic společného a vstupuje do KHL jako nový subjekt.

Zimní stadion Poprad
zdroj: ČT4 autor: Vít Čepický

"Na společnost Hockey Club Lev Praha a. s. jsme převedli podíly popradského Lva, kde měl (v Popradu) i celý klub zůstat. Firmu bohužel noví majitelé využili jen jako prázdnou skořápku. Představitelé ČKD Group totiž bez našeho vědomí založili další společnost v Praze (HC Lev
a. s.) a tam nikdo z nás nefiguroval a dosadili už jen své lidi z ČKD Group," prohlásil v tiskové zprávě Slavčev.

V polovině listopadu, kdy se Lev Poprad dostal do finančních těžkostí, prý mohl prodat podíl ruskému investorovi, ale rozhodl se Lva ponechat v česko-slovenských rukách. "Doufal jsem, že to bude lepší. Bohužel se teď ukázalo, že to byl obrovský omyl. Je to pro mě zklamání a těžko se mi o tom i dnes mluví. Měli jsme s Janem Musilem (šéfem ČKD Group) nějaké dohody, které nebyly z jeho strany naplněny. Nepředpokládali jsme, že někdo půjde do této dohody s předem naplánovaným úmyslem jednat jinak," tvrdí Slavčev.

Roman Slavčev:

"Poprad převedl na Prahu ochrannou známku spolu s logem a názvem klubu, což může mít souvislost i s používáním licence. Teď je na právnících, aby dokázali, která strana mluví pravdu a která se ve svých prohlášeních mýlí."

Po roce působení KHL v Popradu zůstaly podle něj dluhy i proto, že se začalo mluvit o přesunu do Prahy. "Měli jsme dohodu s našimi partnery, kteří byli připraveni ještě na jaře plnit svoje slíbené závazky, ale to by se nesměli dozvědět v únoru, že se klub stěhuje. V tom momentu všechno padlo. Kdyby nenastaly šumy ohledně stěhování do Prahy, určitě by partneři svoje sponzorské smlouvy naplnili, i když s časovým zpožděním," prohlásil Slavčev.

Klub se ale dostal už na konci roku 2011 do finančních potíží. "To zahrálo ve prospěch plánů představitelů ČKD Group. Co se týká nevyplacených závazků klubů, tak tu je na jedné straně reglement KHL, kteří hovoří o způsobu ukončení jedné sezony a pravidlech začátku další. Druhá věc je, když jedna strana tvrdí, že není právním pokračovatelem klubu i přesto, že převzala název a v podstatě všechno. Druhá strana ale tvrdí opak," řekl Slavčev.

Věřitelé a zaměstnanci Lva Poprad chtějí nasbírat důkazy, které by podpořily jejich tvrzení, že pražský nováček KHL je nástupcem popradského Lva. "V současné době intenzivně pracujeme na shromažďování přímých i nepřímých důkazů, aby nikdo neměl nejmenší pochybnost, že HC Lev Praha je nástupcem HC Lev Poprad, a aby začal plnit závazky, které ve starém působišti zanechal," uvedl Alexander Máteffy, který zastupuje věřitele.

Hokejisté a trenéři, kteří od ledna marně čekají na výplaty, chtějí zabránit vstupu Lva Praha do nadcházejícího ročníku KHL. Lva Praha čeká premiéra v KHL 6. září v domácím duelu proti Dinamu Riga.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy