Cyklotoulky

Kaše rozhodl duel s Coloradem, branku slavil i Palát

Hrdinou hokejistů Anaheimu byl útočník Ondřej Kaše, který přesnou trefou v prodloužení rozhodl duel s Coloradem (4:3 PP) a byl vyhlášen nejlepším hráčem večera. Anaheim přitom otočil z nepříznivého stavu 1:3. Gól oslavil také Ondřej Palát, jeho Tampa ale podlehla Nashvillu 1:4.

Ondřej Kaše (vpravo) se raduje se spoluhráči z Anaheimu z gólu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Alex Gallardo

Anaheim - Colorado 4:3 PP

Colorado do třetí třetiny vstupovalo s dvoubrankovým náskokem, který ale v rozmezí 96 vteřin ztratilo. V nastaveném čase si vzal slovo Kaše, který se při přečíslení dvou na jednoho dostal před obránce Samuela Girarda a zakončením pod horní tyč rozhodl o výhře Ducks.

"V 90 procentech případů přihrávám, ale tentokrát jsem to vzal na sebe, protože nešlo nikam nahrát," řekl Kaše, jenž zaznamenal 19. gól v sezoně. "Má talent. Víme, jak dobrý je a kam to může dotáhnout," řekl na Kašeho adresu Ryan Kesler. Kaše navázal na povedené představení proti Los Angeles, v němž dvěma přihrávkami přispěl k výhře 2:1 v prodloužení.

Anaheim uspěl ve třetím ze čtyř zápasů a právě na úkor Kings se posunul na třetí místo v Pacifické divizi. Avalanche mají z posledních čtyř duelů opačnou bilanci, ale díky bodu momentálně drží druhou divokou kartu zajišťující účast v play-off. St. Louis však na Colorado ztrácí pouze bod a má zápas k dobru.

Tampa Bay - Nashville 1:4

Nashville v 23. minutě odskočil v přesilové hře do vedení 2:0. Lightning snížili zásluhou Paláta, který překonal Juusiho Sarose střelou z mezikruží. V závěrečné části přidali Predators další dvě branky. Tampa prohrála počtvrté z posledních pěti zápasů a navíc kvůli zranění v dolní části těla přišla o kapitána Stevena Stamkose, který předčasně odstoupil ze hry.

Pittsburgh - Washington 1:3

Washington si výhrou 3:1 v Pittsburghu pojistil třetí vítězství v Metropolitní divizi za sebou. Capitals ovládli desátý z uplynulých dvanácti duelů. V sestavě Washingtonu se objevili i beci Jakub Jeřábek a Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, žádný z nich však nebodoval. Nejlepší střelec ligy Alexandr Ovečkin odehrál tisící utkání v základní části a stal se prvním hráčem v klubových dějinách, kterému se to povedlo. "Je příjemné zapsat se do historie," řekl.

K postupu do play-off se výrazně přiblížilo New Jersey, které zdolalo Montreal 2:1. Devils ve Východní konferenci náleží druhá divoká karta s náskokem sedmi bodů na Floridou, která má k dispozici dva zápasy navíc.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Nashville 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 28. Palát - 23. a 47. F. Forsberg, 8. R. Johansen, 50. C. Smith. Střely na branku: 30:25. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. P.K. Subban (oba Nashville), 3. Palát (Tampa Bay).

Anaheim - Colorado 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky: 7. Cogliano, 48. Henrique, 50. Kesler, 62. O. Kaše - 22. a 33. Jost, 2. Kerfoot. Střely na branku: 42:31. Diváci: 17 054. Hvězdy zápasu: 1. O. Kaše, 2. Cogliano, 3. Kesler (všichni Anaheim).

Pittsburgh - Washington 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 57. Hörnqvist - 7. Oshie, 34. Orlov, 41. T. Wilson. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18 639. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Orlov (oba Washington), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Montreal - New Jersey 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 20. Carr - 41. Hischier, 56. T. Hall. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Hischier (New Jersey), 2. Carr (Montreal), 3. T. Hall (New Jersey).