Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Uruguay - Namibie

Karlovy Vary po pádu na dno tabulky odvolaly trenéra Oremuse

Karlovy Vary – Peter Oremus už není trenérem hokejistů Karlových Varů. Aktuálně poslední tým soutěže opustil po vzájemné dohodě. Na západ Čech Oremus přišel v polovině října, kdy nahradil Karla Mlejnka. Ten nyní povede tým v úterním zápase 40. kola proti Plzni, složení realizačního týmu klub řeší.

"Mužstvo je opět na posledním místě a obě strany dospěly k závěru, že případná změna na trenérském postu může pomoci," uvedl generální manažer Miroslav Vaněk. Dodal, že v západočeském derby povede mužstvo s Mlejnkem trenér brankářů Pavel Kněžický.

Pětačtyřicetiletý Oremus, který přitom byl ještě dnes s hráči na ledě při tréninku, převzal Energii po dvanácti zápasech sezony, kdy týmu patřilo 13. místo v tabulce. Momentálně jsou Západočeši poslední o skóre za Litvínovem.

Místo boje o postup do play-off, což byl cíl před sezonou, budou Karlovy Vary zřejmě v závěrečné čtvrtině základní části a poté ve skupině o 11. až 14. místo bojovat o vyhnutí se baráži. Na desátý Třinec aktuálně ztrácejí třináct bodů.

O složení trenérského týmu bude klub jednat ve středu. "Vedení klubu bylo majitelem pověřeno, aby na středečním společném zasedání představilo možné varianty obsazení trenérské pozice ve zbytku sezony," dodal Vaněk.

Karlovy Vary jsou třetím klubem, který v této sezoně již podruhé mění hlavního trenéra. Ke stejnému kroku se rozhodlo vedení Třince a Pardubic. U Ocelářů nejprve po Jiřím Kalousovi převzal tým René Mucha, kterého později doplnil Jiří Dopita. Dynamo na začátku sezony vedl Miloš Říha mladší, jehož nahradil Richard Král, a minulý týden tým převzal Peter Draisaitl. Na západě Čech se však teoreticky může do své pozice trvale vrátit Mlejnek.

Je nám líto, video expirovalo.
Oremus skončil na střídačce Karlových Varů
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články