Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Karlovarské hokejisty povede v nové sezoně Antonín Stavjaňa

Karlovy Vary - Na lavičce loňského mistra, který se v uplynulém ročníku propadl na předposlední místo, bude v nadcházející sezoně trénovat Antonín Stavjaňa. Stavjaňa, který naposledy působil ve Slovanu Bratislava, nahradí dosavadního trenéra hokejistů Karlových Varů Josefa Palečka. Asistenty zůstávají Václav Baďouček a Pavel Kněžický. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu.

Paleček dovedl Karlovy Vary k historickému triumfu v nejvyšší soutěži, ale byl v právě skončené sezoně po 21. kole na konci října odvolán a nahradil jej Pavel Hynek. Ten vydržel na lavičce jen do 11. března a od druhého kola skupiny o udržení opět vedl Energii Paleček, jenž měl stále platnou smlouvu, která s koncem dubna vyprší.

Už na 3. května mají Západočeši naplánovaný start první fáze letní přípravy, na které se sejdou mladší hráči. Ve stejný den bude týmu představen také nový hlavní trenér, čerstvý slovenský vicemistr. "Pan Stavjaňa dorazí do Karlových Varů rovněž příští pondělí. Máme v plánu jej hned zasvětit do programu letního období a vůbec prostředí našeho klubu," komentoval situaci generální manažer Energie Miroslav Vaněk.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Antonína Stavjani

Stavjaňa podle něj podepíše smlouvu na rok. "Kontrakt ovšem obsahuje i opční právo ve prospěch klubu. V případě, že Karlovy Vary postoupí mezi osm nejlepších týmů soutěže, bude smlouva platit i na sezonu 2011/12," dodal.

Petr Sailer je první posilou Energie v nadcházející sezoně

Karlovarští zveřejnili i jméno první posily. Vrací se útočník Petr Sailer, který se podílel v sezoně 2008/09 na titulu. Pak se vrátil do Českých Budějovic, které o něj ale ztratily po této sezoně zájem. Na západ Čech míří na roční hostování.

"Víme, že Petrovi bude letos již 35 let a s poslední sezonou v Budějovicích nemohl být úplně spokojený. Jsme si ale vědomi jeho obrovských zkušeností, morálních vlastností a výborného přístupu k hokeji, proto nepochybujeme o jeho přínosu pro mužstvo. Navíc se jedná o praváka, který je velmi dobře využitelný do přesilovek," prohlásil generální manažer.

Navíc Sailer má pomoci k růstu mladých hráčů. "Přejeme si, aby vedle Petra mohli v útoku vyrůstat naši mladí hráči. Svým příkladem jim dokáže předat obrovské množství zkušeností. Pokud dokáže navázat na své karlovarské působení v mistrovské sezoně, naprosto nepochybujeme, že do týmu výborně zapadne," dodal Vaněk. Před novou sezonou chce ještě vyztužit tým o dva obránce a dalšího útočníka.

Ilustrační foto
zdroj: hokejcb.cz
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy