Následuje
SP Rakousko

Kapitán Nedvěd oslavil návrat do reprezentace dvěma góly

Örnsköldsvik - Návrat snů na mezinárodní scénu zažil po dlouhých 15 letech zkušený centr Petr Nedvěd. Dvěma góly do sítě Gustafa Wesslaua pomohl v úvodu turnaje Karjala, který čeští hokejisté ještě nikdy v nevyhráli, k cennému vítězství nad Švédy 5:2. "Jsem samozřejmě šťastný, že se nám to povedlo a vyhráli jsme první zápas v turnaji, který bývá důležitý," řekl Nedvěd. "Četl jsem si, jak tyto turnaje v historii probíhaly a až na pár výjimek se nároďáku zrovna na tomto podniku příliš nedařilo, takže i proto jsem rád, že jsme to s klukama zvládli," dodal spokojeně.

Petr Nedvěd v dresu reprezentace
zdroj: AP autor: Hakan Nordstrom

Výhru bere jako pozitivum i pro další průběh turnaje. "Že jsme vyhráli první zápas, je dobré i proto, že je tu hodně nových tváří," uvedl Nedvěd. "Nejen já, ale i další," připomněl s úsměvem ostřílený matador, jenž v prosinci oslaví čtyřicáté narozeniny. "Dodá nám to sebevědomí do dalších bojů," dodal již vážně.

Skóre otevřel již po dvou minutách a 34 sekundách od úvodního vhazování, když získal kotouč a poté zakončil přečíslení dvou na jednoho. "Vyšlo to, že ten bek tam malinko propadnul, já si to přes něj přehodil. Pak už jsme jeli dva na jednoho, ale já viděl, že brankář už se začíná trochu přesunovat na tu přihrávku, tak jsem zvolil střelu a vyšlo to," popsal Nedvěd.

Po vyrovnání Švédů ze stavu 0:2 na 2:2 přišel zkraje třetí části tříbrankový direkt, k němuž zavelel další parádní trefou opět Nedvěd. "Bylo super, že jsme šli zase do vedení a dostali i tak trošku diváky ze hry. Za stavu 2:2 měli Švédové trošku navrch, začínali mít i herní převahu a byli lepší, ale třetí a vzápětí i ten čtvrtý gól je položily," prohlásil liberecký útočník.

Góly v podání lídra kanadského bodování extraligy vypadaly jednoduše, jako by se odehrály v české nejvyšší soutěži, kde jimi často baví diváky. "Na takovéhle úrovni ale jednoduché góly nejsou. Jsou tu vynikající hráči a je to opravdu o dost rychlejší než extraliga. Jasně, sem tam padne snadný gól do prázdné branky, ale není čas se s pukem na holi nějak rozkoukávat," uvedl Nedvěd.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy