Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Kane by se do dvou týdnů měl znovu objevit v NHL

Patrick Kane by se mohl již brzy dočkat návratu do NHL, kde nehraje od letní operace kyčle. Svůj premiérový start v dresu Detroitu, s nímž tento týden uzavřel kontrakt do konce sezony, by mohl přijít přibližně za týden až deset dnů.

Patrick Kane
zdroj: Reuters

Pětatřicetiletý Kane se na smlouvě s příjmem 2,75 milionu dolarů dohodl jako volný hráč s vedením Red Wings v úterý a hned ve středu se připojil k mužstvu na ranním rozbruslení v Madison Square Garden, kde Detroit večer hrál. Vítězství 3:2 slavili domácí Rangers. Kane právě v týmu z Manhattanu končil minulou sezonu po únorové výměně.

"Cítím se tak, že bych mohl hrát hned. Ale k tomu, aby se do toho člověk zase dostal, potřebujete trochu potrénovat s týmem, celkově se aklimatizovat a od toho se odpíchnout. Věřím, že to zabere zhruba týden až deset dnů," řekl Kane, jenž podstoupil operaci pravé kyčle 1. června. Doba rekonvalescence v takových případech bývá čtyři až šest měsíců.

Na návrat se již delší dobu připravuje a podle svých slov má za sebou přibližně 60 až 65 tréninkových jednotek na ledě, během nichž nepociťoval žádnou bolest či následky lékařského zákroku. V kontaktním tréninku je prý už zhruba dva měsíce. "A bylo tam hodně kontaktu," uvedl Kane. "Inkasoval jsem už několik hitů i na tu kyčel. Zkoušel jsem, jak to bude vypadat, když kyčlí narazím na mantinel. Neobjevil se žádný problém, což bylo vážně úžasné," pochvaloval si Kane.

Derek Lalonde, hlavní kouč Red Wings, však nechce nic uspěchat. "Je celkem přirozeně nedočkavý, ale my chceme být opatrní a trpěliví. Myslím, že budeme raději obezřetní a také si ověříme, jak na tom je," uvedl Lalonde.

Na Kanea se těší zejména o deset let mladší útočník Alex DeBrincat, který s ním hrál v Chicagu v letech 2017 až 2022. Kane přiznal, že i kvůli DeBrincatovi se rozhodl mezi řadou nabídek pro Detroit. "A nejen proto, abych se cítil dobře na ledě, ale i mimo něj. Bude zábava s ním znovu hrát. V Chicagu jsme prožili prima chvíle, snad ta chemie mezi námi bude opět fungovat," řekl Kane.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články