Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fortuna Beach Soccer Liga 2024

Kanaďanka MacLeodová povede hokejistky až do olympiády v Cortině

Ženskou reprezentaci povede i nadále Kanaďanka Carla MacLeodová. Jedenačtyřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka se s vedením Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) domluvila na prodloužení spolupráce do olympijských her v Itálii 2026. MacLeodová působí na české střídačce od roku 2022 a reprezentaci dovedla ke dvěma bronzovým medailím na světových šampionátech.

Carla MacLeodová
zdroj: ČT sport

"Moc si vážím důvěry od Českého hokeje. Práce u národního týmu žen mě moc baví. Je skvělé, že se nám podařilo z posledních dvou mistrovství světa přivézt dvě medaile, ještě větší radost mám ale z toho, že můžeme s děvčaty navázat na dobrou práci a pokusit se posunout českou hokejovou reprezentaci ještě o kus dál," uvedla MacLeodová.

Bývalá vynikající obránkyně získala po rozhodnutí výkonného výboru ČSLH jistotu, že reprezentaci povede na dalších dvou šampionátech a olympiádě v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Mistrovství světa v roce 2025 se uskuteční v Česku.

"Během této sezony odehrajeme ještě tři turnaje v rámci Euro Hockey Tour a také mistrovství světa v USA, kde budeme chtít opět uspět. V dubnu 2025 pak máme na programu domácí světový šampionát a o dalších deset měsíců později olympiádu. Česko je hokejový národ a obě akce budou určitě hodně sledované. Moc se na ně těšíme," dodala MacLeodová.

Vedení hokejového svazu MacLeodové zároveň povolilo, že může vedle reprezentace působit i na klubové úrovni.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články