Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Kalous: Líbilo se nám, že jsme zápas přes nepříznivý vývoj nevzdali

Mannheim - Česká reprezentace ve dvou zápasech v Německu příliš nenadchla, o to více doufá realizační tým ve využití poznatků z této přípravy, zejména ohledně složení kádru pro mistrovství světa. Trenéry tak v nejbližších dnech čeká analýza jednotlivců, kteří jsou na hraně nominace.

Reprezentační trenéři Jiří Kalous (vlevo) s Josefem Jandačem
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Chtěli jsme během uplynulého víkendu zkoušet nějaké systémové věci a samozřejmě také hráče směrem k mistrovství světa. Napovědělo nám to ohledně některých z nich, ale ještě budeme mít sezení, vše si u jednotlivců vyhodnocovat a rozhodneme se, jak dál. Proto zatím nemohu říci, kolik případně hráčů z přípravy vyřadíme," řekl Kalous.

Připustil, že vystoupení v Německu, kde mužstvo nejprve prohrálo vysoko 4:7 a poté vyválčilo těsné vítězství 4:3 po nájezdech, nelze zdaleka označit za ideální. "Hodně jsme faulovali, navíc spousta těch faulů byla zbytečných a v útočném pásmu. Hodně osobních soubojů jsme prohrávali, takže i z toho pohledu se musíme dívat, jak budeme zvládat ty mezinárodní zápasy na MS. A je to jeden z prvků, který napovídá, koho nominovat a koho ne."

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští hokejisté porazili na druhý pokus Němce po nájezdech

Po zvládnutých domácích zápasech s Nory byla měření sil s Německem varováním, že ne vše je ideální. "Každý zápas něco napoví. Ukáže dobré i špatné věci. Jako tam byly ty špatné, že jsme chybovali, prohráli některé osobní souboje a nedali spoustu šancí, tak tam byly i dobré věci, které je třeba ocenit a navázat na ně dál," zdůraznil Kalous.

"Líbilo se nám, že jsme druhý zápas přes nepříznivý vývoj nevzdali. Také jsme hráli zodpovědněji v obraně a neudělali z toho den otevřených dveří, když to tak nazvu. Byly tam dobré některé systémové věci, jako například založení z obranného pásma pod tlakem. Věci, na něž jsme se chtěli zaměřit, se nám tam ukázaly," pochvaloval si Kalous.

První utkání skončilo předčasně pro obránce Jakuba Jeřábka, který podle původních plánů následně zamířil domů. Zatím ale není jasné, jak velký problém s rukou má. "Čekáme na výsledky vyšetření magnetickou rezonancí, které měl poté absolvovat," řekl Kalous.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy