Následuje
SP Německo

Kacetl: Může se ještě stát cokoliv, pořád musíme hrát s pokorou

Třetím čistým kontem v baráži pomohl brankář Ondřej Kacetl Pardubicím už k šesté výhře ze sedmi zápasů. Poslední tým nejvyšší soutěže se po vítězství nad Českými Budějovicemi 2:0 přiblížil záchraně, pět kol před koncem má před třetím Chomutovem náskok už 11 bodů.

Ondřej Kacetl
zdroj: ČTK autor: David Taneček

O udržení by Dynamo mohl připravit jen totální kolaps. Oproti základní části i play-out je výrazně produktivnější, navíc vyztužilo defenzivu.

"Kluci hrají strašně dobře dozadu, to hodně pomáhá, a navíc nám to tam padá. Neřekl bych, že jsme něco změnili, děláme to stejně, ale je to o kompletní pomoci celého týmu směrem dozadu," řekl Kacetl.

S českobudějovickými útočníky to ale neměl snadné a musel vytáhnout několik povedených zákroků. "Hodně to házeli do branky, snažili se o dorážky, ale kluci to přede mnou perfektně čistili. Nebylo to jednoduché utkání, Budějovice nehrály špatně, ale naštěstí neproměnily šance," uvedl osmadvacetiletý gólman.

Sestřih 7. kola baráže Pardubice – České Budějovice

Klíčový byl druhý pardubický gól, který dal ve 46. minutě Luboš Horký po kombinaci s Ondřejem Machalou.

"Byli jsme rádi, že nám tam spadl druhý gól, protože šancí jsme měli plno. Musím pochválit Kváču, protože chytal neskutečně a držel je celou dobu ve hře. Naštěstí to tam kluci parádně sehráli," vyzdvihl Kacetl.

Hráči Dynama jsou s 18 body na kontě na nejlepší cestě k záchraně. "Jeden krok jsme udělali, ale pořád musíme hrát s pokorou. Vážíme si toho, že jsme vyhráli, ale nic není hotové, může se stát cokoliv. Pořád zbývá hodně zápasů do konce a nám ještě chybějí nějaká vítězství, která prostě musíme uhrát," zůstává rodák ze Znojma při zemi.

V neděli budou hrát Pardubice v Kladně o první místo v tabulce. V případě, že vyhrají a Chomutov ztratí body s Motorem, může už Dynamo oslavit záchranu.

"Neřeším, jestli je to o první místo. Jdeme ten zápas vyhrát, je mi jedno, kolikátí budeme, ale musíme vyhrát. Nic víc nás nezajímá," dodal Kacetl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy