Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Kaberle věří v sílu mladé Caroliny

Raleigh (USA) - Hokejový obránce Tomáš Kaberle se rozhodl následovat příklad svého staršího bratra a spojil část své zámořské kariéry s Carolinou. Třiatřicetiletý bek, který před měsícem vyhrál Stanleyův pohár v dresu Bostonu, se stal největší letní posilou Hurricanes a on sám i jeho noví zaměstnavatelé věří, že jim už v příští sezoně pomůže k výraznému úspěchu v play-off.

"To je moje motivace. Zažil jsem něco, co se mi dříve nepodařilo, a bylo to úžasné," řekl Kaberle v telefonickém rozhovoru se zámořskými novináři.

"Carolina má dobrý a mladý tým. Máme šanci dokázat něco speciálního. Před lety vyhrála pohár, když to nikdo nečekal. Když hrajete jako tým, můžete dokázat řadu věcí," poukázal mistr světa z Vídně 2005 na sezonu 2005/06, kdy tým Hurricanes triumfoval v play-off kanadsko-americké soutěže. A velkou zásluhu na tom měl jeho bratr František, který vstřelil v sedmém finálovém utkání Stanley Cupu proti Edmontonu vítězný gól. "Vyloženě jsme to spolu neprobírali, ale vím, že na léta, kdy tam hrál, má výborné vzpomínky. Pochvaloval si zázemí mužstva, fanoušky, všechno okolo," uvedl Kaberle.

Bronzový medailista z olympijských her v Turíně po skončení sezony jednal o smlouvě i s Bostonem, v jehož dresu dosáhl největšího klubového úspěchu v kariéře, ale nakonec se nedohodli. Hlavním důvodem byl zřejmě fakt, že Bruins mu nabízeli jen roční smlouvu.

"Oni rozhodnutí oddalovali, vyčkávali, co se stane. Ale hlavně nabízeli smlouvu jen na rok a já chtěl na víc let. Tak jsem šel nakonec do Caroliny. Navíc jsem zůstal na stejných penězích. A taky vím, do čeho jdu," dodal Kaberle, jenž podepsal tříletou smlouvu s ročním platem 4,25 milionu dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy