Je nám líto, video expirovalo.

Kaberle končí v Kladně, vrací se za rodinou do zámoří

Kladno - Hokejový obránce Tomáš Kaberle z Montrealu už při výluce v NHL nebude hrát za Kladno. Čtyřiatřicetiletý mistr světa z Vídně z roku 2005 a předloňský vítěz Stanleyova poháru se vrací do zámoří za rodinou. Kaberle už nenastoupí ani v pátečním utkání 16. kola extraligy proti Vítkovicím.

Tomáš Kaberle
zdroj: ČT sport

"Domluva zněla na měsíc a tato doba vypršela. Odlétám za oceán, kde mám rodinu," řekl Kaberle. V dresu Kladna sehrál deset zápasů a připsal si šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. Střelecky se prosadil v posledních dvou zápasech. V neděli v Liberci (3:1) si připsal vítěznou trefu, v úterý v O2 areně nezabránil jeho gól porážce 2:4 s Brnem.

V sezoně 2004/05 strávil Kaberle při výluce v NHL v Kladně celou sezonu, nyní je však v jiné situaci. Chce se věnovat ženě Julii, která pochází z Toronta, a sedmiměsíčnímu synovi Lukášovi. "Tomášovi moc děkujeme, hodně nám pomohl. Škoda, že tu nezůstal déle. Jeho přínos pro tým byl samozřejmě obrovský a bude nám chybět," prohlásil sportovní sekretář Rytířů Kladno Martin Vejvoda.

Kaberle nastupoval pravidelně ve druhé obranné dvojici a při přesilovkách se zařadil do formace dalších kladenských posil z NHL - s bekem Markem Židlickým a útočníky Jaromírem Jágrem, Tomášem Plekancem a Jiřím Tlustým.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Tomáše Kaberleho
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy