Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Without the Sea

K reprezentaci se připojí řada nových hráčů včetně Rolinka

Praha - Velká obměna čeká reprezentační tým, který se připravuje na hokejové mistrovství světa. Po dvou vítězných zápasech v Lotyšsku čekají národní tým v pátek a v sobotu utkání s Německem v Českých Budějovicích. S týmem by měl trénovat i Tomáš Rolinek, který vynechal pro zranění konec sezony v Magnitogorsku.

Alois Hadamczik vede trénink národního týmu
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

Třiadvacet hráčů, připravujících se pod Hadamczikovým vedením už dva týdny, na úterním srazu na jihu Čech doplní Jakub Krejčík a Michal Vondrka ze Slavie, Petr Nedvěd z Liberce a Jan Kovář z Plzně. Ve středu v noci se k týmu připojí dvojice z Petrohradu Jakub Štěpánek a Petr Průcha.

Nově byli zařazeni do nominace i karlovarští útočníci Petr Kumstát a Lukáš Pech. Do kádru se také vrací obránce Petr Zámorský ze Zlína, jenž s týmem absolvoval už úvodní soustředění v Kravařích, ale pak dostal angínu.

Z další přípravy před duely s Německem v Českých Budějovicích vypadl kvůli nemoci vítkovický útočník Petr Strapáč a kouč už dále nepočítá ani s jeho klubovým spoluhráčem Lukášem Klimkem a dalším forvardem Pavlem Kašpaříkem z Českých Budějovic.

V Českých Budějovicích by se k týmu měl krátkodobě připojit i kapitán reprezentace Tomáš Rolinek, který ale stále není zdravotně fit. "Chce přijet a být dva dny s týmem. Hrát ale ještě nebude," uvedl Hadamczik na adresu hráče Magnitogorsku, jenž má problémy s kyčlí a je v péči fyzioterapeuta Pavla Koláře. "Tomáš nastoupí, až bude v pořádku. Možná už další týden proti Slovensku," řekl Hadamczik.

Aktuální složení českého týmu:

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Tomáš Pöpperle (Sparta Praha), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL),
Obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Tomáš Kudělka (Vítkovice), Jakub Krejčík (Slavia), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.),
Útočníci: Lukáš Kašpar, Kamil Kreps, Jiří Novotný (všichni Astana/KHL), Petr Tenkrát, Ivan Rachůnek (oba Sparta Praha), Petr Holík, Ondřej Veselý (oba Zlín), Lukáš Klimek, Petr Strapáč (oba Vítkovice), Martin Adamský (Třinec), Pavel Kašpařík (České Budějovice), Michal Vondrka (Slavia), Petr Nedvěd (Liberec), Jan Kovář (Plzeň), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Michal Birner (Turku/Fin.), Petr Vampola (Servette Ženeva/Švýc.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy