Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

K reprezentaci se připojí Polák se Sobotkou, nad Hertlem visí otazník

Stockholm – Počet hráčů z NHL v českém národním týmu před mistrovstvím světa v Minsku se zvýší na číslo pět. Svoji účast totiž přislíbili obránce Roman Polák a útočník Vladimír Sobotka ze St. Louis. Trenér Vladimír Růžička má zájem i o Jakuba Voráčka z Philadelphie a Tomáše Hertla ze San Jose, jejichž týmy v noci vypadly z bojů o Stanleyův pohár. Český výběr naopak na šampionátu neposílí zraněný obránce Jan Hejda z Colorada.

Vladimír Sobotka
zdroj: ČTK/AP autor: Matt Strasen

Růžička má v mužstvu, které se chystá na závěrečný turnaj Euro Hockey Tour, dva hráče z NHL - útočníky Jaromíra Jágra z New Jersey a Jiřího Hudlera z Calgary. Účast na MS mu potvrdil i obránce Jakub Kindl z Detroitu.

Také u Poláka a Sobotky už má potvrzený start. "Jsme domluvení, že by měli být v úterý. Řeší se jen u Vládi Sobotky, že nemá kontrakt a chce ho pojistit. Řeší to (manažer týmu) Martin Loukota s jeho agentem," řekl novinářům Růžička. "Vláďa Sobotka mi volal ještě včera, že jde na nějakou malou prohlídku a dělají mu nějaký menší zásah na ruce, ale není to nic, že by nemohl jet," dodal.

Hejda odehrál první kolo play-off se zraněním. "S Honzou jsem mluvil, ráno mi volal. Jel by, ale nemůže, protože má dráty v prstu a hrál s tím. Budou mu to dávat dohromady. Navíc mi už dříve říkal, že má něco s ramenem a asi příští týden podstoupí nějaký operační zákrok," prohlásil Růžička.

"Hrál jsem se zlomeným palcem na jedné ruce a se zlomeným prostředníčkem na druhé. Nikdo to nevěděl, což je v play-off normální," prozradil Hejda. "Je to hráč, s kterým jsem počítal. Je to ale pořád dokola. Ti hráči jsou strašně vytížení a unavení, on hrál pořád a je zraněný. A s tím je to vždycky složité," poznamenal Růžička k dalšímu z řady kandidátů z NHL, které nemůže na šampionátu využít.

U Hertla kouč moc nepočítá, že by jeho start mohl vyjít. "Mám trošku obavu, že ho San Jose neuvolní. Ale uvidíme," podotkl Růžička. Hertlova spoluhráče Martina Havláta, který hrál v play-off jediný zápas, nominovat nebude.

Voráček Růžičkovi už nedávno potvrdil chuť hrát, ale hned po skončení středečního programu zatím mluvil kouč jen s Hejdou. "Doufám, že Jakub Voráček přijede. Ale taky mi říkal, že nemůže ohnout prsty a hraje s tím," dodal Růžička.

Plekanec s Krejčím asi ne

Ve druhém kole Stanleyova poháru jsou ve hře už jen útočníci David Krejčí z Bostonu s Tomášem Plekancem z Montrealu ve vzájemném souboji a také bek Michal Rozsíval z Chicaga, které bude hrát s Minnesotou. Série mohou skončit už v úvodu šampionátu v Minsku. "Říkali jsme si, že do mužstva asi pak už nebudeme zasahovat. Pokud by přijeli všichni, které chceme, tak už je to hodně hráčů," uvedl Růžička.

Kádr ještě doplní také finalisté Kontinentální ligy, ze Lva Praha to podle klubového webu budou obránci Ondřej Němec, Martin Ševc a útočník Jiří Novotný. Růžička měl zájem o Jiřího Sekáče, který se ale v pondělí zranil a sedmý duel v Magnitogorsku nehrál. V týmu Metallurgu se z Gagarinova poháru radoval i centr Jan Kovář.

Růžička konkrétní jména říkat nechtěl, dokud nebude jejich start vyřešen, protože hráče musí vzhledem k pozdnímu konci série zařadit přímo do nominace na mistrovství světa v Minsku. Tu zveřejní v neděli. "Nespojil jsem se s nikým z nich, ale mluvil jsem s jejich agenty. Jsou ve hře tak čtyři hráči. Musíme dořešit, koho vlastně pozveme. To bude v neděli na tiskovce a musíme si to všechno promyslet, jak tým složit. Pak už bych do nominace nechtěl zasahovat," uvedl Růžička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy