Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

K reprezentaci se připojí Hertl, Roth, Orsava a poprvé Furch

Praha - Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik pozval do přípravy před mistrovstvím světa po dvou zástupcích vyřazených semifinalistů extraligy. Z pražské Slavie se připojí k reprezentaci brankář Dominik Furch a útočník Tomáš Hertl, z Třince byli povoláni bek Vladimír Roth a útočník Jakub Orsava. Brzy třiadvacetiletého Furcha čeká v dresu národního týmu premiéra.

Tomáš Hertl
zdroj: ČT24

V kádru zůstávají všichni hráči, kteří se zúčastnili dosavadních přípravných kempů v Kravařích a v Jindřichově Hradci, kde ve středu a ve čtvrtek sehráli čeští hokejisté první zápasy v rámci Euro Hockey Challenge proti Lotyšsku.

V nominaci je nyní 30 hráčů - tři brankáři, jedenáct obránců a 16 útočníků. Mezi nimi i beci Michal Barinka z Vítkovic, Petr Čáslava z Čerepovce a útočník Michal Vondrka ze Slovanu Bratislava, kteří léčili v minulých dnech zdravotní neduhy.

Na jihu Čech vedl tým kvůli inspekční cestě hlavního kouče Aloise Hadamczika do zámoří a zranění asistenta Josefa Palečka generální manažer Slavomír Lener. Hadamczik se po návratu připojí k týmu na pondělním srazu v pražské Tipsport Aréně.

Následně v pátek a v sobotu 12. a 13. dubna čekají hokejisty v Řeznu a Selbu duely EHCh s Německem. V dalším týdnu se představí v pražské Tipsport Aréně se Slovenskem a pak i v odvetě v Bratislavě. Generálkou na šampionát bude od 25. do 28. dubna turnaj Euro Hockey Tour v Brně.

Nominace českých hokejistů v další přípravě na MS a před zápasy Euro Hockey Challenge proti Německu:

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Pavel Francouz (Litvínov), Dominik Furch (Slavia),

obránci: Jakub Krejčík, Jakub Nakládal (oba Lev Praha/KHL), Michal Barinka, Tomáš Voráček (oba Vítkovice), Karel Kubát (Litvínov), Vladimír Roth (HC Oceláři Třinec), Jan Kolář (Doněck/KHL), Tomáš Mojžíš (Slovan Bratislava/KHL), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL), Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.),

útočníci: Jiří Novotný, Tomáš Rachůnek, Jiří Sekáč, Petr Vrána (všichni Lev Praha/KHL), Vladimír Svačina, Ondřej Roman (oba Vítkovice), Petr Tenkrát, Ivan Rachůnek (oba Sparta Praha), Tomáš Hertl (Slavia Praha), Jakub Orsava (Třinec), Lukáš Pech (Karlovy Vary), Lukáš Kašpar (Doněck/KHL), Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Milan Gulaš (Magnitogorsk/KHL), Zbyněk Irgl (Minsk/KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL).

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy