Archiv D: 5x trenér

Juniorky odpálily MS vítězným obratem nad Švýcarskem

Vítězný vstup do mistrovství světa v Östersundu zaznamenaly české hokejistky do 18 let. Juniorské reprezentantky po obratu ve třetí třetině zvítězily nad švýcarskými soupeřkami 3:2. Ve výkonnostně nižší skupině B se svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského střetnou ještě v pondělí s Japonskem a ve středu v derby se Slovenskem.

České juniorky do 18 let
zdroj: Český hokej autor: Karel Švec

Českým juniorkám se nepodařil úvod zápasu a už v 7. minutě prohrávaly 0:2. Po bezbrankové druhé třetině mladé hokejistky díky třem gólům obránkyň během 14 minut třetí části výsledek otočily. Ve 45. minutě snížila Beáta Narovcová, tři minuty nato srovnala Veronika Hujová a v čase 58:42 dokonala obrat Zikmunda Mazancová.

České hokejistky do 18 let usilují o zisk první medaile na MS své kategorie od roku 2014, kdy tým kolem současné seniorské brankářské jedničky Kláry Peslarové vybojoval bronz.