Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ven(CA) - Yukon Arctic Ultra 2017

Jsem rád, že jsem čekání neprotahoval, řekl Kudrna po 250. gólu

Liberec - Útočník Jaroslav Kudrna se stal 63. hokejistou, který dokázal v extralize a reprezentaci nastřílet 250 branek a vstoupil do Klubu ligových střelců. Opora Liberce se jubilejního gólu dočkala v zápase 6. kola proti Zlínu, když ve 37. minutě lehce tečovala střelu obránce Martina Čakajíka. Komentátoři zápasu Ondřej Zamazal a hlavně expert Josef Zajíc by ale gól neuznali.

Jaroslav Kudrna z Liberce
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Jsem rád, že se mi to podařilo. Nechtěl jsem to čekání protahovat," uvedl Kudrna, kterému na začátku sezony chyběly ke vstupu do klubu dvě trefy. "Z osobního hlediska je to úspěch, jedna z životních met. Teď už by to chtělo začít tady pořádně hrát a vyhrávat," poukázal Kudrna na fakt, že Severočechům se nevydařil vstup do sezony. Až dnes se proti Zlínu dočkali premiérového tříbodového zisku a opustili poslední místo tabulky.

Jeho trefu stoprocentně neprokázaly ani televizní záběry, Kudrna ale podle svých slov Čakajíkovu střelu tečoval. "Cítil jsem to, škrtlo mi to o hokejku. Dá se říct, že to byl můj typický gól. Většinu jsem jich dal z prostoru před brankou," uvedl šestatřicetiletý útočník.

Kdyby rozhodčí gól připsali Čakajíkovi, neřešil by to. "V pohodě bych to vzal. Martin mi taky říkal, že jsem mu jich takhle vzal asi šest. Nějak se domluvíme. Dám něco do kasy," usmíval se Kudrna.

Individuální úspěch bude mít drahý, do týmové pokladny bude muset vložit větší příspěvek. Spoluhráči si z něj hned po zápase dělali legraci, že za každý gól zaplatí tisícovku. "Určitě to bude o něco méně. Nějakou cifru mám v hlavě, sedneme si a dohodneme se. Na žádnou velkou oslavu ale nebude čas, teď jde hodně zápasů za sebou. Musíme to nechat na nějakou pauzu."

Rodák z Hradce Králové si první gól v extralize připsal v sezoně 1995/96 v pardubickém dresu. "Dobře si to pamatuju. Dal jsem ho Liboru Bártovi v Brně," uvedl Kudrna, jenž poté hrál i za Plzeň a Třinec. "Měl jsem kliku na spoluhráče. Ze začátku jsem v Pardubicích hrál s centry jako Tomáš Blažek, Tomáš Martinec nebo Standa Procházka. Poté i s Honzou Peterkem, který byl jeden z nejlepších, se kterým jsem hrál. A tady v Liberci je to Méďa (Petr Nedvěd). Všem musím poděkovat, že se mnou vydrželi hrát," řekl.

Je nám líto, video expirovalo.
Kudrna zvýšil na 4:2
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy