Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Francie

Jordán vyhlíží třetí MS: Nikdy nevíte, kolik šancí ještě budete mít

Praha – Hned po příletu ze zámoří se obránce Michal Jordán zapojil do přípravy národního týmu před hokejovým mistrovstvím světa. Účastník minulých dvou šampionátů nechtěl přijít o zápasy Euro Hockey Tour ve Finsku, cestu domů mu ale komplikovalo hlavně vyřizování pasu pro tříměsíční dceru.

Michal Jordán
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Snažili jsme se, když jsme pas řešili, abychom tu dobu co nejvíce zkrátili. To se podařilo. Pak jsme museli vydržet, až přijde. Nevěděli jsme, který den to bude, a kupovat letenky dopředu byl nesmysl. Ten poslední týden jsme se jen balili a řešili to, bylo to hodně stresující," řekl Jordán.

"Teď jsme v Raleighu málem ani neodletěli, stihli jsme to na poslední chvíli. Jsem rád, že už to máme všechno za sebou a jsem tady," navázal Jordán, který měl podobný shon i loni, kdy hned po příletu zamířil s reprezentací k zápasům EHT do Švédska.

Je nám líto, video expirovalo.
Jordán a Sekáč přiletěli do Prahy

Jordán je rád, že se hned zapojí do přípravy a zápasů, což mu pomůže s aklimatizací. Dnešní trénink ale ještě musel vynechat, protože mu nedorazily včas hokejky. "Tělo se trošku víc unaví a pak se s tím líp vypořádá. Dřív mi to dělalo problémy, ale v poslední době je to tak pro mě lepší," podotkl zadák.

Další možnost reprezentovat přivítal. "Beru to tak, že kariéra hráče není nekonečná, pro mě je čest reprezentovat a nevíte, kolikrát ještě můžete být na mistrovství," uvedl Jordán, který v této sezoně sehrál v NHL 36 zápasů a vstřelil jednu branku.

Doufá, že mu starty na mistrovství budou přibývat. "Snažím se toho využít. Je to pro mě parádní zážitek. To první bylo parádní, vůbec jsem nečekal, že bych mohl jet, a nakonec jsem hrál. Praha byla neskutečná, na to nikdy nezapomenu," doplnil Jordán.

Sezonu sice začal v sestavě Caroliny, ale v polovině listopadu z ní vypadl. Byl na čtyři zápasy i na farmě v Charlotte a zařadil se zpět až v polovině ledna. "S výkony jsem byl spokojený a nějak se mi nedoneslo vysvětlení, proč jsem vlastně nehrál. Nic jiného mi nezbývalo, než sklopit uši a makat dál a čekat na šanci," podotkl.

Z konce sezony si ale odnesl dobrý dojem. "Teď se cítím skvěle a víceméně mám půlku sezony. Jsem rád, že tady můžu být a užít si opět hokej," řekl Jordán, jemuž končí smlouva a zatím netuší, kam povedou jeho další kroky.

"V Carolině mi neřekli přesně, jakým směrem půjdou. Jsem jejich hráč, takže bude záležet, jestli mi nabídnou smlouvu. Taky jak mi vyjde mistrovství světa a tak dále. Podle toho se nějak rozhodneme," dodal Jordán.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy