Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Jordán v NHL končí, posílí obranu ruské Kazaně

Kazaň – Český hokejový obránce Michal Jordán bude v nové sezoně oblékat dres Kazaně. Do Kontinentální ligy odchází účastník zářijového Světového poháru z Caroliny, ve které mu vypršel kontrakt. Novou smlouvu v NHL zlínský odchovanec nepodepsal a po deseti letech se ze zámoří stěhuje do Ruska.

Michal Jordán
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Šestadvacetiletý Jordán v uplynulé sezoně sehrál v NHL za Carolinu 36 utkání a vstřelil jednu branku. Nastoupil také ve čtyřech duelech v nižší soutěži AHL za Charlotte a zaznamenal tři body, všechny za góly. Účastník posledních tří světových šampionátů měl na uplynulý ročník s Hurricanes roční jednocestnou smlouvu na 625 tisíc dolarů.

Na farmě už v zámoří působit nechtěl a zvolil raději KHL. "Většina těch nabídek z Ameriky je na dvoucestnou smlouvu a na to už se mi nechce přistoupit, takže to dopadne asi tak, že zvolím návrat do Evropy," řekl Jordán při Světovém poháru v Torontu, kde si ve třech duelech připsal jednu asistenci.

"Byly i další varianty, kde by mohl Michal ve své kariéře pokračovat. Kazaň ale vlastní jeho hráčská práva a trenér Zinetula Biljaletdinov ho usilovně sledoval na Světovém poháru, kde se mu jeho výkony líbily," uvedl hráčův zástupce Robert Spálenka. Jordán by podle něj měl plnit roli jednoho z elitních beků Ak Bars.

Carolina draftovala zlínského odchovance v roce 2008 ve čtvrtém kole jako celkově 105. hráče v pořadí. Už rok předtím odešel ze Zlína do OHL, kde nejdříve působil ve Windsoru a pak v Plymouthu. V zámořské juniorské soutěži byl tři roky a pak nastupoval převážně na farmě Hurricanes.

Za Carolinu sehrál v NHL 79 utkání a připsal si sedm bodů za tři trefy a čtyři asistence. V AHL má na kontě 301 zápasů a 94 bodů za 23 gólů a 72 přihrávek. V 17 duelech play-off zaznamenal tři asistence.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy