Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Jordán už o MS bojovat nebude, zkušeného beka opět trápí koleno

Praha – Boj Michala Jordána o nominaci na mistrovství světa končí předčasně. Zkušený bek Kazaně si v play-off Kontinentální ligy poranil vazy v koleně, ale přesto s reprezentací trénoval a rehabilitoval. Nyní se ale jeho stav opět zhoršil a není šance, že by byl pro šampionát fit.

Michal Jordán
zdroj: ČTK autor: Petr Paprskář

"Dnes všechno padlo. Byl ráno na rozbruslení, ale měl zdravotní problémy. Bohužel jsme se museli s Michalem rozloučit," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček po výhře národního týmu v Českých Budějovicích nad Švédskem 8:4.

S mužstvem se momentálně nepřipravuje ani útočník Jiří Sekáč, jenž si z úvodního zápasu s Finskem odnesl po nárazu na mantinel otřes mozku. "Čekáme výsledky vyšetření," uvedl Špaček. "Mysleli jsme si, že budeme mít přetlak v útoku, ale pár hráčů se nám zranilo a vše se trošičku zúžilo. Dost hráčů nás ale překvapilo a ukazuje, že se (o nominaci) rve. Každý ale ví, že na mistrovství musíme vzít zdravé hráče," dodal Špaček.

Aktuálně jsou v kádru pro MS tři brankáři, dvanáct obránců a 18 útočníků. A to včetně Sekáče a dvojice Tomáš Plekanec, David Pastňák, která se k týmu připojí až v dějišti turnaje. Po nedělním zápasu proti Rusku by kouč Josef Jandač měl oznámit zúžení kádru. Plánuje nechat v mužstvu tři gólmany, devět obránců a 15 útočníků. Na MS může nastoupit 25 hráčů.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko - Švédsko
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy