Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Jordán se po konci v KHL rozhodl pro Švýcarsko, zahraje si s Červenkou

Dvaatřicetiletý obránce Michal Jordán má jasno, kde stráví zbytek sezony. Po odchodu z KHL se dohodl na smlouvě se švýcarským klubem Rapperswil-Jona Lakers, kde se setká s reprezentantem Romanem Červenkou a také dalším českým zástupcem Petrem Čajkou.

Michal Jordán
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Bronzový medailista z letošního mistrovství světa Jordán se na konci listopadu rozhodl z rodinných důvodů ukončit angažmá v Chabarovsku, kde působil už šestou sezonu a byl i kapitánem týmu. V dresu nového zaměstnavatele se představí až poté, co Lakers dostanou povolení od ruského svazu, na které zatím čekají.

"Máme radost, že k nám přichází špičkový obránce," uvedl sportovní šéf klubu Janick Steinmann. "Jordán je urostlý bek se zkušenostmi na nejvyšší úrovni a vůdčími kvalitami," dodal.

Zlínský odchovanec Jordán reprezentoval na olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018 a pěti světových šampionátech. Devět let působil v zámoří, kde se snažil prosadit do NHL, v níž nakonec odehrál 79 duelů v dresu Caroliny.

Od roku 2016 hrál Jordán v KHL, kde zůstal i po ruské invazi na Ukrajinu. Stejně jako na obránce Vladivostoku Libora Šuláka se na něj ale nevztahoval zákaz oblékat dres národního týmu, který výkonný výbor svazu přijal na konci srpna pro hráče nastupující v KHL. Oba totiž podepsali smlouvy v soutěži už před únorovým vojenským útokem Ruska na Ukrajinu. Reprezentovat nemohou Šulákův spoluhráč Rudolf Červený a kapitán Petrohradu Dmitrij Jaškin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články