Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Atletika

Jordán na MS přijede. Zranění vyřadilo z boje o nominaci Radila

Biel (Švýcarsko) – Na další posilu z NHL se může těšit trenér české reprezentace Vladimír Vůjtek. Národní tým na mistrovství světa posílí obránce Michal Jordán z Caroliny, jenž se k přípravě přidá během příštího týdne. Zranění ruky naopak z přípravy vyřadilo útočníka Lukáše Radila.

Michal Jordán
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Reprezentační kouč Vladimír Vůjtek avizoval Jordánův příjezd již na začátku týdne, až nyní však účastník posledních dvou světových šampionátů vyřešil pas pro dceru.

"Vypadá to velmi nadějně. Pasové záležitosti by měly být vyřízené, a pokud vše dobře dopadne, tak Michal by s námi měl příští týden odletět do Finska. Momentálně si vyřizuje letenky," řekl asistent trenéra Jiří Kalous po odpoledním tréninku v Bielu, kde se český tým v pátek utká se Švýcarskem.

Již dříve potvrdili účast v přípravě další tři hráči z NHL - útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu, David Pastrňák z Bostonu a Jiří Sekáč z Arizony. Sekáč by, stejně jako Jordán měl příští týden ve středu odletět s reprezentací na sever Evropy, Plekanec a Pastrňák budou zřejmě hrát až další týden ve Znojmě proti Švédsku.

Zranění ze hry o premiérovou nominaci na MS vyřadilo útočníka Spartaku Moskva Radila, který má poraněnou ruku a nemůže ani držet hokejku. "Lukáš bohužel musí misi ukončit. V zápase proti Německu se zranil a není schopen hrát. Pro nás je to ztráta, protože se jevil velmi dobře," řekl Kalous.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy