Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Jiříček se v neděli připojí k hokejové dvacítce v Edmontonu

Mistrovství světa hokejistů do 20 let nebude bez Davida Jiříčka. Osmnáctiletý obránce, který nemohl s týmem odletět kvůli nákaze covidem-19, se do kanadského Edmontonu dostane v neděli, dva dny před začátkem šampionátu. Jeho start v prvním zápase není jistý.

David Jiříček
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

První utkání v základní skupině odehrají svěřenci kouče Radima Rulíka v úterý proti Slovensku. Případný Jiříčkův start bude záležet na dohodě s trenéry.

Rulík musel udělat ještě jednu změnu v obraně, neboť David Moravec je nemocný. Hráče Mladé Boleslavi nahradil František Němec z Komety Brno. "David dostal bohužel angínu. Raději jsme ho nechali otestovat i na covid-19 a byl negativní, ale nebylo možné, aby pokračoval v přípravě na mistrovství světa juniorů," uvedl manažer reprezentace Otakar Černý v tiskové zprávě.

Hráči i realizační tým absolvovali v dějišti ještě jeden test na covid-19, všichni s negativním výsledkem. Čeští junioři dnes od 21:00 SELČ odehrají přípravný duel proti Rakousku. Po úvodním zápase MS proti Slovákům budou jejich dalšími soupeři v základní skupině A Finsko, domácí Kanada a Lotyšsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články