Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Jiná varianta než Liberec nepřicházela v úvahu, přiznává Birner

O jiné možnosti ani neuvažoval. Michal Birner se vrací do extraligy a jeho comeback proběhne ve známém dresu. Posila Bílých Tygrů Liberec hlásí, že by s týmem rád získal mistrovský titul. Jeden už s klubem získal v sezoně 2015/2016. Po rozvázání smlouvy se švýcarským Fribourgem nastoupí dvaatřicetiletý reprezentant už v extraligovém duelu na ledě Olomouce.

Michal Birner
zdroj: ČTK/RvSMedia/ autor: Monika Majer

Birner, který v této sezoně NLA odehrál kvůli zranění jen devět utkání, trénoval v první formaci s Liborem Hudáčkem a Tylerem Redenbachem. "Očekávám, že takto i nastoupíme. Já jsem však trenérovi hned říkal, že je mi úplně jedno, kam mě zařadí. Já teď hlavně potřebuju hrát a dostat se do nějaké herní pohody. Pak budu schopen týmu pomoci," řekl Birner.

Účastník únorových olympijských her v Pchjongčchangu, Světového poháru 2016 v Torontu i dvou mistrovství světa uvedl, že návrat pod Ještěd byl jasnou volbou. "V tuhle chvíli jsem to cítil tak, že jiná varianta než Liberec nepřichází v úvahu. Chtěl jsem jít tam, kde to dobře znám, ať už hráče nebo lidi okolo ve vedení," prohlásil Birner.

"Také vím, co mohu čekat od kouče, což je určitě další plus. Navíc po titulu nikdo neusnul na vavřínech a neustále se tu pracuje na tom, jak se ještě více zdokonalit. Proto jsem nic jiného než Liberec neřešil," řekl Birner, který byl jedním ze strůjců historického titulu v roce 2016. I tak si nechává otevřená vrátka pro návrat do ciziny.

Je nám líto, video expirovalo.
Birner: Chtěl jsem být na místě, kde všechno znám

"Nechci tvrdit, že zahraničí už je za mnou, může se stát cokoliv. Ale nyní cítím, že chci být doma. Chci si hokej zase trochu víc užívat, jelikož mentalita lidí venku je odlišná. Každý, kdo na zahraničním angažmá byl, vám řekne, že kabina v Česku je jiná. Jsem rád, že mohu být zpátky, a zatím si to tu jen užívám," uvedl.

Libereckému klubu se upsal do konce této sezony. Trenér a sportovní ředitel Bílých Tygrů Filip Pešán je však připraven s navrátilcem jednat o dlouholetém kontraktu. "Už nejsem úplně nejmladší, chtěl bych se tedy ustálit a nerad bych měnil kluby každou sezonu. Věřím, že najdeme společnou řeč," řekl Birner, jenž si vyzkoušel také KHL a finskou ligu.

Bílí Tygři nyní vévodí extralize a každoročně mají nejvyšší ambice. Vidina dalšího titulu je i pro Birnera lákává. "Byli bychom asi alibisti, kdybychom tvrdili, že nechceme bojovat o titul. V Liberci byly a jsou vždy nejvyšší cíle. Tabulka je ale velice našlapaná a adeptů na titul vidím minimálně šest. Základem je dostat se do play-off, kde už pak rozhodují maličkosti," řekl.

Chce vylepšit dojem ze sezony. "Během tří měsíců jsem měl více zranění než za posledních pět let. Na tréninku jsem se nešťastně srazil se spoluhráčem a byl měsíc mimo hru s otřesem mozku. Zmeškal jsem tak prakticky celou přípravu. Když už jsem opět začal hrát, potkaly mě problémy s kolenem, měl jsem taky zlomené žebro. Takže to ve mně všechno trochu bublalo a přemýšlel jsem, co a jak dál," popsal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy