Kooperativa NBL 2023/2024

Jihlava vyhrála posedmé za sebou, na Motor už ztrácí jen bod

Hokejisté Jihlavy si ve 24. kole první ligy poradili s Litoměřicemi 5:2 a díky sedmé výhře po sobě ztrácejí na vedoucí České Budějovice jediný bod. Motor však sehrál o zápas méně. Vsetín se po vítězství 5:4 nad Porubou posunul z šesté pozice na třetí.

Jihlavští hokejisté se radují z gólu
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Jihlava po první třetině prohrávala po trefě litoměřického útočníka Daniela Voženílka, ale v prostřední dvacetiminutovce zásluhou obránce Jana Pohla a útočníka Adama Zemana skóre otočila. V poslední části Dukla ještě zvýraznila náskok a nepřipustila žádné drama.

Vsetín vedl po úvodní třetině 2:0, ale ve druhé části se trefila čtyřikrát Poruba. Hosté však v závěru druhé části stihli dvoubrankovou ztrátu smazat. Vyrovnávací gól padl vteřinu před sirénou.

Valachům vyšla i závěrečná minuta třetího dějství, kdy dvacetiletý útočník Jiří Karafiát přisoudil mužstvu Jiřího Dopity tři body. Ostravský celek prohrál počtvrté za sebou.

Přerov doma překvapivě podlehl poslednímu Ústí nad Labem 0:1. Jedinou branku večera zařídil v polovině utkání Jiří Chrpa. Přerov má 40 bodů stejně jako Vsetín, odehrál ale o zápas více.

Na páté příčce zůstalo Kladno, které zvítězilo v Prostějově 3:2 v prodloužení. Rytíři na konci druhé třetiny dvakrát udeřili, Jestřábi si však dvěma trefami ve třetí části vynutili nastavení. V něm přisoudil Středočechům prémiový bod útočník Ladislav Zikmund.

Třebíč porazila Slavii 5:2 a radovala se z šesté výhry z posledních osmi duelů. Základ k tříbodovému zisku položila Horácká Slavia na konci druhé třetiny, kdy si během dvou minut vypracovala třígólový náskok. O dvě branky se postaral útočník Michal Vodný.

Pražané se v závěrečném dějství díky dvěma využitým přesilovkám vrátili do hry, hosté však v poslední pětiminutovce přidali další dvě branky. Třebíč v zápase využila tři početní výhody. Slavia doma v Edenu neuspěla počtvrté v řadě.

Po čtyřech prohrách ochutnaly pocit vítězství Benátky nad Jizerou, které zdolaly Frýdek-Místek 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté měli díky dvěma gólům nakročeno k pátému triumfu v řadě, ale Středočeši srovnali. Na nájezdy uspěli domácí 3:0, ten rozhodující proměnil osmnáctiletý útočník Jan Šír.

Výsledky 24. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Třebíč 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Branky: 45. J. Novák, 49. J. Drtina - 37. a 38. Vodný, 39. Střondala, 57. Nedvídek, 58. Raška. Rozhodčí: Dědek, Vokřál - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:5, navíc Šagát (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:3. Diváci: 791.

Přerov - Ústí nad Labem 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 30. Chrpa. Rozhodčí: Obadal, Veselý - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:5, navíc Stezka (Ústí) 10 min. Bez využití. Diváci: 1653.

Poruba - Vsetín 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)
Branky: 25. a 29. Baláž, 28. Illéš, 38. J. Káňa - 5. Jonák, 16. Březina, 39. Pechanec, 40. Rác, 60. Karafiát. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 8:1, navíc Šelepněv (Vsetín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1182.

Prostějov - Kladno 2:3 v prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 50. Karpov, 56. Dvořáček - 38. Jelínek, 39. T. Kaut, 63. Zikmund. Rozhodčí: Přikryl, Jechoutek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:7, navíc Hořava (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2256.

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 3:2 po nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 35. Teplý, 47. J. Mikyska, rozhodující sam. nájezd Šír - 16. Hladonik, 24. Klimša. Rozhodčí: Valenta, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6, navíc Kofroň (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 203.

Jihlava - Litoměřice 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 29. J. Pohl, 39. Zeman, 46. Dostálek, 49. Werbik, 53. Osmík - 17. Voženílek, 52. Przybyla. Rozhodčí: Micka, Zubzanda - Coufal, Janíček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 1812.