Golf Time

Jihlava porazila Kladno a uhájila druhou příčku

Praha - Jihlavští hokejisté porazili v ústředním duelu 31. kola Kladno 4:3 a udrželi se před soupeři na druhé příčce tabulky. Jihlava vyhrála díky brance Tomáše Čachotského, která přišla až tři minuty před koncem utkání. Na třetí místo vystoupala Slavia díky třem bodům za výhru nad Litoměřicemi (3:2).

HC Dukla Jihlava vs. Rytíři Kladno
zdroj: Twiter autor: @RytiriKladno

Ambiciózní tým Rytířů se trápí. Ve středu prohrál popáté z posledních šesti utkání a na čelo tabulky ztrácí už devět bodů. Na ledě Dukly šel přitom rychle do vedení, ještě do konce první třetiny však třikrát inkasoval. Přesto sahal aspoň po bodu, o který ho ale v závěru definitivně připravila trefa Čachotského.

České Budějovice zvládly roli vysokého favorita a na ledě předposlední Kadaně zvítězily hladce 3:0. Jednou trefou se na tom podílel i kanonýr Miloslav Čermák, který se se 16 zásahy osamostatnil v čele střelecké listiny. "Trhači" podlehli Motoru už popáté za sebou, ještě více je však tíží aktuální série pěti ligových porážek. Na poslední místo tabulky mají už jen dvoubodový náskok, neboť Most zdolal doma Benátky 3:2. Dvěma trefami se o to zapříčinil domácí forvard Ondřej Havlíček.

Slávisté udolali Litoměřice díky dvěma využitým přesilovkám a napravili tím předešlá domácí zaváhání s Motorem a Havířovem.

Skvělý výkon předvedl teprve dvacetiletý útočník Třebíče Richard Kristl, který dvakrát skóroval proti Havířovu. Jeho tým ale stejně prohrál 4:5 v prodloužení.

Vydařený večer prožili i bratři Kovarčíkové v dresu Frýdku-Místku. Dvacetiletý Michal vstřelil dvě branky, na které mu v obou případech nahrál jeho o rok starší sourozenec Ondřej. Nováčka soutěže to ale ke třem bodům nedovedlo. Po triumfu 3:2 se radoval Prostějov, za který dvakrát rozvlnil síť Lukáš Žálčík. Ten navíc přidal i asistenci.

31. kolo první hokejové WSM ligy:

Most - Benátky nad Jizerou 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 25. a 49. Havlíček, 20. K. Černý - 6. J. Mikyska, 47. Husa. Rozhodčí: J. Jílek - Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 5:10, navíc Alinč (Most) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 211.

Jihlava - Kladno 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Branky: 7. Zeman, 12. F. Seman, 20. Říha, 57. Čachotský - 6. J. Drtina, 29. Cetkovský, 46. Burger. Rozhodčí: Kubičík - Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 1635.

Třebíč - Havířov 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 8. a 28. Kristl, 12. P. Mrázek, 44. T. Havránek - 11. L. Doudera, 38. Gřeš, 49. Štumpf, 50. Kanko, 63. Petran. Rozhodčí: Bejček - Belko, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 1050.

Slavia Praha - Litoměřice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 9. Holý, 11. P. Beránek, 33. Endál - 25. Pavlas, 47. Valášek. Rozhodčí: Sýkora - Toman, Coubal. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. Diváci: 715.

Frýdek-Místek - Prostějov 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky: 5. a 56. M. Kovařčík - 47. a 49. Žálčík, 19. Šlahař. Rozhodčí: Kika - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1443.

Kadaň - Motor České Budějovice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 14. Nouza, 38. L. Květoň, 50. M. Čermák. Rozhodčí: Würtherle - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 370.

Ústí nad Labem - Přerov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 50. Vrdlovec, 58. Roubík, rozhodující sam. nájezd Poulíček - 26. Goiš, 42. Berger. Rozhodčí: Škrobák, Pešina - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 639.