FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Jihlava je prvním semifinalistou, Litoměřice srovnaly s Olomoucí

Praha - Hokejisté Jihlavy vyhráli ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série s Havířovem 2:1 a jako první postoupili v nejkratším možném termínu do semifinále. Vítěz základní části Mladá Boleslav neproměnila první mečbol proti Benátkám, sérii neuzavřela ani Třebíč v Havlíčkově Brodě. Litoměřice porazily i podruhé doma Olomouc a srovnaly na 2:2.

Ústí nad Labem - Jihlava

Havířov ve snaze prodloužit si sezonu začal aktivně a v 5. minutě se dostal do vedení díky teči Kanka. Ve zbytku zápasu se však domácí hokejisté již prosadit nedokázali. Jihlava naopak ještě v první části srovnala, poté co se v 16. minutě prosadil v brankovišti důrazný Malec. Po bezbrankové druhé třetině přišla na řadu závěrečná hra nervů, kterou lépe zvládli hosté z Jihlavy. Ve 44. minutě vstřelil vítězný gól zápasu a celé série Zeman, jenž rozhodl o postupu Dukly a ukončil nováčkovi z Havířova sezonu.

V Benátkách se hrálo utkání bohaté na trestné minuty a favorizovaní hosté z Mladé Boleslavi se ujali vedení v přesilové hře díky brance Jarůška. Domácí však dvakrát v zápase skóre dorovnali a sami vstřelili rozhodující branku ve dvojnásobné přesilovce. Jejím autorem byl v 54. minutě Dušek, jenž stanovil konečné skóre 3:2 a rozhodl o tom, že se série okresních rivalů stěhuje v neděli na kluziště favorita.

Sérii za stavu 3:0 dnes nedokázala ukončit ani Třebíč, jež poprvé nestačila na Havlíčkův Brod. Horácká Slavia dostala hned v úvodu výhodu dvou přesilových her a v té druhé se po Fořtově gólu ujala vedení. Vyrovnání se zrodilo ve 26. minutě po kuriózní brance, kterou si dal nechtěně jeden z domácích obránců. Ani čtvrtý zápas série nerozhodla řádná hrací doba. Tentokrát ve druhé minutě prodloužení sklepl puk za Faltrova záda Milfait a vrátil sérii do Havlíčkova Brodu.

Druhý tým po základní části Olomouc prohrál i podruhé v Litoměřicích a opět po samostatných nájezdech. V penaltách rozhodl o litoměřické výhře 4:3 Novák a zajistil svému týmu nečekaně vyrovnaný stav s favoritem 2:2. Série se tak příští týden ještě do Kalich Areny vrátí k šestému duelu.

Výsledky 4. zápasů čtvrtfinále play-off:

Havířov - Jihlava 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Branky: 5. Kanko - 15. Malec, 44. Zeman. Rozhodčí: Doležal, Přikryl - Kis, Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Štebih (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2381. Konečný stav série: 0:4.

Litoměřice - Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0) Branky: 3. Šulc, 29. Chlapík, 32. Hrbas, rozhodující sam. nájezd Novák - 24. a 38. Ostřížek, 9. Marosz. Rozhodčí: Jílek, Zubzanda - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 1160. Stav série: 2:2.

Benátky nad Jizerou - Mladá Boleslav 3:2 (0:1, 1:1, 2:0) Branky: 22. Krejčík, 42. Plodek, 54. Dušek - 14. Jarůšek, 32. Mikulík. Rozhodčí: Smitka, Würtherle - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 13:13, navíc Schwarz 10 min., Niko a Ulrych 5 min. a do konce zápasu - Vrbata 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:2. Diváci: 1080. Stav série: 1:3.

Třebíč - Havlíčkův Brod 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Branky: 3. Fořt - 26. Malík, 62. Milfait. Rozhodčí: Svoboda, Škrobák - Klein, Toman. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1970. Stav série: 3:1.